3 Temmuz 2018 14:12

İshakağa Ortaokulu Velileri Hak Arıyor!

Beykoz İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği, Milli Eğitimin okul müdürlerine uygulanan puan sisteminde haksızlık yapıldığıyla alakalı basın açıklaması yaptılar.

Beykoz İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği, Milli Eğitimin okul müdürlerine uygulanan puan sisteminde haksızlık yapıldığıyla alakalı basın açıklaması yaptılar.

Basın Açıklaması

Okul müdürümüz Göksel BİÇER, 2010 yılından itibaren okulumuzda okul müdürü olarak görev yapmakta olup öncesinde de ilçemizde farklı okullarda yönetici olarak çalışmıştır. Okul müdürümüz Göksel BİÇER Milli Eğitim Bakanlığının 2010 yılında yapmış olduğu yazılı sınav sonucuna göre okulumuza müdür olarak atanmış ve sekiz yıl görev yaptığı okulumuzda velilerle, öğretmenlerle, öğrencilerle ve çevreyle işbirliği içerisinde sosyal, sportif, kültürel ve akademik olarak okulumuza bir çok başarılar kazandırmıştır. Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yapan, uzman öğretmen olan ve birçok ödülü bulunan müdürümüz Beykoz ilçesinde en yüksek puana sahip iken 2018 yılı nisan ayında aynı okulda sekiz yılını ve dört yılını dolduran müdürlerle beraber göstermelik iki dakika süren mülakata alınmış ve Türk Eğitim Sen üyesi olduğu için 54 puan verilerek müdürlük görevi üzerinden alınmıştır. Eğitim Bir Sen üyelerine ise 90 ve üzeri puanlar verilmiştir.

Gerek okumakta olan gerekse mezun öğrencilerimiz üzerinde çok büyük emeği olan, eğitim yöneticiliği Beykoz genelinde çok iyi bilinen, bütün bu başarılı özelliklerin birleşen ismi Göksel BiçerMüdürümüzün okulumuzda görev yapmasından çok büyük onur duyduk.

Yapılan bu haksızlığı şiddetle protesto eder ve kamuoyunun takdirine saygıyla sunarken bizleri üzen, anlamakta zorluk çektiğimiz bu uygulamanın, Göksel Biçer Müdürümüz gibi mağdur edilen tüm eğitim yöneticilerinin mağduriyetinin giderilmesi için ilçe ve İl Milli Eğitim yöneticilerinin konuyu yeniden değerlendirmelerini istiyoruz.

İshakağa Ortaokulu Okul Aile Birliği

Başkan : Selma Yıldız

Başkan Yard: Deniz Yalçıner

Muhasip Üye: Zeynep Özkan