24 Şubat 2018 12:32

imam hatip

Tokatköy’de yapımına başlanan ve tamamını Beykoz Belediyesi’nin yaptığı İmam Hatip Lisesi’nde skandal ortaya çıktı. İmam Hatip Lisesi’nin önüne ‘’SPOR TOTO Katkılarıyla Yapılmaktadır’’ yazısı aldı. Vatandaşlar tepkili… Haram para ile helal olur mu? Beykoz Belediyesi açıklama yapacak mı? İlçede ki muhalefet partileri neden sessiz?

Tokatköy’de yapımına başlanan ve tamamını Beykoz Belediyesi’nin yaptığı  İmam Hatip Lisesi’nde skandal ortaya çıktı. İmam Hatip Lisesi’nin önüne ‘’SPOR TOTO Katkılarıyla Yapılmaktadır’’ yazısı aldı. Vatandaşlar tepkili… Haram para ile helal olur mu? Beykoz Belediyesi açıklama yapacak mı? İlçede ki muhalefet partileri neden sessiz?

Beykoz Belediyesi tarafından yapılacağı duyurulan ve Belediye tarafından tören düzenlenen alanda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay şu açıklamaları yapmıştı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel  Çelikbilek:  “Devletimiz büyüdükçe eğitime daha da katkı sağlıyoruz. Arazi olarak çok zor alanda bir inşaat yapıyoruz. Bu alanın temininde emek verenlere çok teşekkür ediyorum. Şahinkaya’da 2’si imam hatip lisesi ve ortaokulu olmak üzere 6 liseye birden kavuşacağız. 5 bin öğrencimiz orada okuyacak. Mimari projelerinin tamamı Beykoz Belediyesi’ne ait. İlçemiz eğitimde daha kaliteli ve başarılı bir yapıya kavuşacak. Yeni imam hatip okulumuz hayırlı olsun.”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Belediyemiz asli görevi olmadığı halde diğer belediyelere örnek olacak çalışmalar yapıyor. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren burada asımın nesli yetişmeye başlayacak. Bütün okullarımızın tadilat ve temel ihtiyaçları da karşılanıyor. Belediyemize çok teşekkür ediyorum.”

Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Beykoz’da imam hatip okullaşma oranımız yeterli değil. İlçe halkının imam hatiplere talebi oldukça yüksek. Geçici çözüm olarak bazı okullarımızın bünyesinde şubelerimizi açtık. Bu istediğimiz bir model değil. Belediyemizin gayretleriyle yeni okullarımızı inşa etmeye devam ediyoruz.”

Muhalefet Neden Sessiz?

Etkili olmadığı için Beykoz’da eleştirilen ve bu haliyle asla seçim kazanamayacağı vatandaşlar tarafından konuşulan ana muhalefet partisi yine sessiz kaldı. Türkiye genelinde ‘’skandal’’ olarak yorumlanan haber sonrası CHP Beykoz İlçe Başkanlığı konuyu görmezden geldi. Vatandaşlar hassasiyetiyle ilgili ciddi bir muhakefet yapması gereken Ana Muhalefet partisinin İlçe Başkanlığı, Beykoz Belediye Başkanı’na nezaket ziyaretinde bulundu. 

MHP Beykoz Milli ve Manevi Değeri Olan Konuları Es mi Geçiyor?
 

Konu ile ilgili MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın herhangi bir açıklaması olmazken, AK Parti-MHP ittifakından dolayı mı sessiz kalındığı bilinmiyor. Bu konuya oluşan sessizlik sonrası bazı rakı firmaların kendi adıyla Cami yaptırması dahi söz konusu olabilir. Dini değerler aşağılanıyor.

Saadet Partisi Harekete Geçiyor!

Konu ile ilgili ilk haberi Saadet Partisi’ne yakınlığıyla bilinen Milli Gazete girerken, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’da konu ile ilgili harekete geçiyor. Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın konu ile ilgili İmam Hatip Lisesi önünde açıklama yapması bekleniliyor.

Vatandaş Soruyor?

%99’u Müslüman olan bir ülkede ve Beykoz’da, haram para ile İmam Hatip Lisesi hangi akla hizmettir? Durum daha farklı ise Beykoz Belediyesi’nin günlerce sessiz kalmasına ne demeli? Asım’ın nesli haram para ile mi yetişecek? Yarın bir gün Efes Pilsen Merkez Camisi olsa ne düşünürdünüz?

 

Etiketler: