15 Ocak 2019 15:43

İlçe Başkanına Güvenmediğini İtiraf Etti!

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, ilçede ki yerel basın temsilcileriyle yaptığı toplantıda ilginç cümleler kurdu.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, ilçede ki yerel basın temsilcileriyle yaptığı toplantıda ilginç cümleler kurdu.

Beykoz’da vatandaşlar AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın adaylığının açıklanmasını beklerken, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ismi açıklanmıştı. Beykoz’da Hanefi Dilmaç’a yakın isimler ve Beykoz’a Beykozlu olmayan adayı istemeyenler şimdi ise, Murat Aydın’ın etrafını sarmaya başladı.

Kimisinin ticari beklentisi, kimisinin siyasi beklentisi olduğu belirtilirken, Hanefi Dilmaç’ın da durumdan rahatsız olduğu belirtiliyor. Toplu görüşmelerde, ‘’Benim için önemli olan Partim. Kimse aramıza nifak sokamaz’’ cümlelerini kurarken, bire bir de ise fikirlerini paylaşmaktan hiç çekinmiyor.

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’ın ise sahada kendi ekibini kurduğu, analizler ve anketler yaptırdığı biliniyordu. Bu konuda Beykoz Belediyesi’nden ya da AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’ndan destek istemeyen Murat Aydın’ın, İlçe ve Belediyeyi devre dışı bıraktığı konuşuluyor.

Hanefi Dilmaç’a Güvenmiyor Mu?

Beykoz Yerel Basını ile buluşan Başkan Adayı Murat Aydın yanında Hanefi Dilmaç olmasına rağmen ilginç cümleler kurdu. Basınla toplantıda İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın yanına oturan Aydın, yerel seçimle ilgili sorulan bir soruda İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a güvenmediğini itiraf etmiş oldu.

Yerel Seçimle ilgili konuşan Murat Aydın, ‘’Hiçbir seçimin garantisi yoktur. Anketlerde 30 puan önde gözükür çalışmayı bırakırsınız, bir bakmışsınız geride kalmışsınız. Benim burada garanti oyum yok, kesinlikle kazanacağım cümlesini kimse söyleyemez. Üstüne basarak söylüyorum. Benim burada 1 tane oyum var. Garanti oyum, o da kendi oyumdur. Gerisini bilemem’’ ifadelerini kullandı.

Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak ise bu cümlelerin ardından, ‘’İlçe Başkanına ve oyuna güvenmediğinizi itiraf mı ediyorsunuz’’ sorusunu sordu. Aydın ise gülmek ve olur mu öyle şey demekle yetindi.

20 yıl Belediye Başkanlığı yapmış tecrübeli bir siyasetçinin böyle bir gaf yapması beklenemezken ciddi bir mesaj verdiği ifade ediliyor.