25 Ağustos 2017 14:03

İHH BEYKOZ, YETİMLERİ GÜLDÜRÜYOR !

İHH Beykoz Gönüllüleri, Kavacıkta ki merkezlerinde Beykoz Yerel Basını ile düzenledikleri toplantıda, bu Kurban Bayramında da Ümmetin Yanında olduklarını ve yaklaşık 106 ülkede yardıma muhtaç mazlum coğrafyalarda dağıtılmak üzere tüm Beykozlulardan Kurban vekâleti talep ediyor.

İHH Beykoz Gönüllüleri, Kavacıkta ki merkezlerinde Beykoz Yerel Basını ile düzenledikleri kahvaltıda, bu Kurban Bayramında da Ümmetin Yanında olduklarını ve yaklaşık 106 ülkede yardıma muhtaç mazlum coğrafyalarda dağıtılmak üzere tüm Beykozlulardan Kurban vekâleti talep ediyor. 

İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri yoğun iş temposu dolayısıyla programa katılamazken; Beykoz Gönüllülerinden Bilal Şahin, Muhammet Kırca, Ercan Sarı, Mustafa Yorgancı, Halil İbrahim Ceylan ve Ünal Yavuz toplantıda hazır bulundu. Beykoz Gönüllüsü Ünal Yavuz İHH’nın kuruluşundan günümüze özetleme yaparak yaklaşık 1.5 yıldır faaliyet gösterdikleri Beykoz da 6 aydır resmi olarak hizmet verip, birçok proje gerçekleştirdiklerinden bahsederek bu projelerin en büyüğünün Halep’e yapılan yardım tırlarının olduğunun altını çizdi.

Kurban Bayramı ve Kurban Vekaleti üzerine de bir sunum gerçekleştiren Ünal Yavuz İHH’nın 1995 yılından günümüze artarak devam eden ve günümüzde yaklaşık 85’i bulmuş ülkede yardıma muhtaç, mazlum coğrafyalarda ki insanlara yardımda bulunduklarını belirtti.

Kurban kesiminin İHH yetkilileri tarafından nasıl yapıldığından, organizasyon şemasına kadar en ince ayrıntıları basın mensuplarına sunan Yavuz, bu Kurban Bayramında da Kurban Vekâletleri ile ümmetin yanında olduklarını belirtti.