12 Haziran 2017 14:32

İHH BEYKOZ YETİMLER İÇİN BULUŞTU

Yetim gülerse Dünya güler sloganıyla çalışmalarına devam eden İHH Beykoz şubesi iftar programında buluşturdu.

Yetim gülerse Dünya güler sloganıyla çalışmalarına devam eden İHH Beykoz şubesinin Çiftlik 91 Restoran’da düzenlediği iftar yemeğine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Ahmet Duran, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu, İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, İHH İnsani Yardım Vakfı İl Yöneticileri ve yardımseverler katıldı.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan genç ve başarılı İHH Beykoz Başkanı Uğur Yoleri, Ramazanın birlik ve beraberliğimize vesile olmasını dileyerek; ”Ramazan paylaşarak huzura kavuşacağımız bir aydır. Gönülden gönüle kurulan sofralarda, komşuluk ilişkilerini güçlendirdiğimiz ve paylaşmayı daha da iyi anladığımız bir aydır. Bu vesile ile iftar programını düzenlemekte ki birinci amacımız aşımızı paylaşma, ikinci amacımız ise gelen yardımlarla 150 tane ihtiyaç sahibini giydirmektir. Sizler tanımadığınız, görmediğiniz, bilmediğiniz ve ismini dahi duymadığınız kişilere bayramlık elbise gönderiyorsunuz. Bununla onur ve gurur duymalısınız” ifadelerini kullandı.
İftar yemeğinden sonra konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Teşkilatlanma Başkanı Bekir Gün, 7 yıldır Suriye’de devam eden olaylarda yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmeye çalıştıklarını, 55 ülke de yetimlere baktıklarını, ”Yetim gülerse Dünya güler” sloganın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Ardından konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Kadın Kolları Başkanı Fatma Türk; vakıfta gönüllü çalışan sayısının artması gerektiğini savundu ve çalışmalara kararlılıkla devam edeceklerini ifade ederek, İHH Beykoz Başkanı Uğur Yoleri ve ekibini kutlayarak, hayırseverlere teşekkür etti.