5 Şubat 2017 00:40

İHH BEYKOZ HALEP İÇİN KARARLI

Beykoz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz İHH Gönüllüleri ve ilçedeki STK’ların desteğiyle toplanan 5 tır dolusu insani yardım Halep’e uğurlandı.

 

Halep konusunda duyarlılığını koruyarak Beykoz’da STK’ları toplayarak bu meşaleyi yakan İHH Beykoz, yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. 

 

Yardım tırlarını uğurlama törenine, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Özbek, Salim Öztürk, başkan danışmanları,İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, İHH Beykoz’dan  gönüllü hanımlar, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri ile vatandaşlar iştirak etti.

Ahmet Katırcı: “ Bu Millet Her Zaman Mazlumlara Sahip Çıktı”

Veren elin, alan elden hayırlı olduğunu belirten Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Milletimiz dili, dini ve ırkına bakmadan, tarihin her döneminde mağdur olanlara sahip çıktı. Şu anda en çok mülteci kabul eden ülke Türkiye. Demek ki çok gelişmiş ülke olmakla alakası yok. İnsanlıkla alakası var. Yardım tırları kısa sürede toplandı. Bu vatandaşlarımızın yüce gönüllü olmasındandır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise yardım etkinliğine katkı sağlayan  okul aile birliklerine ve velilere teşekkür etti.

Yücel Çelikbilek: “Ülke Olarak Büyük Gayret Sarf Ettik”

Dünya’ya örnek bir kardeşlik sergilendiğini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “ Bizler tarih boyunca nerede bir mazlum varsa onların imdadına koşan bir milletiz. Allah izin verdiği sürece Suriyeli kardeşlerimizin yanlarında olacağız. Okullarımıza ve ilçe sakinlerimize duyarlıkları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Yardım edene Allah’da yardım eder. İnşallah bu sıkıntılar bitecek, akan kan kesilecek. Ülke olarak da  zulümün bitmesi için büyük gayret sarf ettik” şeklinde konuştu.

Uğur Yoleri: “11 Bin Adet Tır Gönderildi”

İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri: Halep 450 bin nüfustan şuan 350 bin nüfusa düşmüştür ve şuan Halep’te her gün 100 saldırı gerçekleşmektedir. Yaşlı genç çocuk kadın ayırt edilmemekte ve bir soykırım yapılmaktadır. Komşumuzda ki bu yangına sessiz kalamadık. Orada şuanda kadınlara tecavüz edilmekte. Çocukların organları çalınmaktadır. Bu yardım kampanyasıyla Beykoz’da ki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla hızlı bir şekilde bir araya gelerek yardım kampanyamız hakkında bilgi vererek Beykoz’dan ortak ses olarak Halep’li kardeşlerimize hem yardımımızı ulaştırmak hem de kamuoyu oluşturmak istedik ve topyekün yardım ettik. Herkese çok teşekkür ederim’‘ şeklinde konuştu.

Yardım tırları, Beykoz Belediye Danışmanı Muhammed Küçükkonuklar’ın yaptığı dualar eşliğinde Halep’e uğurlandı.