9 Ocak 2022 21:22

İfalılar Paşabahçe’ye geldi: Olaylar büyüdü!

İstanbul Süper Amatör Lig’de dün oynanan ve 0-0 sona eren Paşabahçe – İFA maçında spora hiç yakışmayan olaylar oldu.

İfalılar Paşabahçe’ye geldi: Olaylar büyüdü!

Deplasman takımına taraftar yasağından dolayı İFA takımı Beykoz’a seyirci götüremedi ancak başkanlarının yaralandığını duyan ve maç bitmeden Paşabahçe’ye gelen İFA taraftarı ortalığı savaş alanına çevirdi.

Olaylara, tribüne alınan seyircilerin üstlerinin aranmaması neden oldu. Sürekli alkol alan bir grup İFA Başkanı ile yanındaki 3 yönetici tartışmaya başladı. İFA’lılar tehditlere rağmen tribünden gitmeyi kabul etmeyince arbede yaşandı. Bu sırada İFA Başkanı suratına gelen şişe ile yaralandı.

Yaşananları duyan Paşabahçe Başkanı Coşkun Okur, İFA başkanının yanına gitti ancak sarhoş grup sahaya içki şişeleri atmaya başladı. İki takım futbolcuları sahadan el ele kol kola çıktı lakin Başkanlarının saldırıya uğradığını öğrenen İFA’lı bir grup Halkalı’dan hızlıca stada gelerek Paşabahçelilerle karşı karşıya geldi.

Maçın bitimine yakın süre Paşabahçe Stadına gelen İFA taraftarları ile Paşabahçeliler arasında çıkan olaylar büyüdü. Olaylar park alanına sıçrarken emniyet görevlileri önlem almakta zorlandı.

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan Paşabahçe Başkanı Coşkun Okur, “Başkanın yaralanmasından dolayı çok üzgünüm, bunu yapanlar katiyen bizden değiller. Ben Başkanın geldiğini olaylar yaşanınca öğrendim. Bu olayları kınıyorum ve Aydın Başkanımı kulübünde ziyaret ederek bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi ileteceğim” şeklinde konuştu.