19 Temmuz 2019 12:23

İBB’den Dolandırıcılık Uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2B arazilerine kadastro işlemi başlatacaklarını söyleyen dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı. Basın bürosundan yapılan açıklamada 2B arazilerine yönelik kadastro işlemi uygulamasının olmadığı hatırlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya yöneticilerinin adını kullanarak; ‘Kimsesizler yararına’, ‘Ramazan Yardımı’, ‘Deprem Araştırmaları için AKOM adına’, ‘Seyyar İşgaliye İzni’  gibi konularda vatandaşlardan para toplama amaçlı […]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2B arazilerine kadastro işlemi başlatacaklarını söyleyen dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı. Basın bürosundan yapılan açıklamada 2B arazilerine yönelik kadastro işlemi uygulamasının olmadığı hatırlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya yöneticilerinin adını kullanarak; ‘Kimsesizler yararına’, ‘Ramazan Yardımı’, ‘Deprem Araştırmaları için AKOM adına’, ‘Seyyar İşgaliye İzni’  gibi konularda vatandaşlardan para toplama amaçlı dolandırıcılıklara bir yenisinin daha eklendiğini belirterek, İBB’nin adı kullanılarak, 2B arazilerine kadastro işlemi başlatacaklarını söyleyerek dolandırıcılık yapılmak istendiği uyarısında bulundu.

ÖYLE BİR UYGULAMA BULUNMUYOR!

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bu konuda Beyaz Masa’ya yapılan ihbar ardından başlatılan incelemede; vatandaşlarımıza, 2B arazileri ile ilgili ‘kendileri adına’ kadastro işlemi başlatılacağı belirtilerek, sahte mail hesabı açıldığı ve para talep edildiği anlaşılmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, 2B arazilerine yönelik kadastro işlemi başlatması gibi bir uygulaması bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın bu tür taleplere itibar etmemeleri ve bu gibi olaylarla karşılaşmaları halinde 155 Polis İmdat telefonuna haber vermeleri önem arzetmektedir. Gerekli durumlarda İBB Beyaz Masa’nın 153 no’lu telefonundan da bilgi alınabilir.”