5 Ekim 2018 00:08

İBB Beykoz’da Mağduriyetleri Gideriyor

AK Parti İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz’da yaşanan selde İBB faaliyetlerine yönelik bilgi verdi.

İBB Sosyal Hizmetler Komisyonu Üyesi olarak yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi veren Başkan Muharrem Kaşıtoğlu, mağduriyetleri giderdikleri ve gidereceklerini belirtti.

Muharrem Kaşıtoğlu:  ‘’Geçtiğimiz günlerde Beykoz da karşı karşıya kaldığımız sel felaketinin ilk saatlerinden itibaren İBB’nin tüm birimleri felaketin yaşandığı bölgelerde teyakkuza geçerek, mağduriyetlerin giderilmesi, yaraların sarılması için yoğun bir çalışma ortaya koymuştur ve koymaya devam etmektedir. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımızla ortak yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde selden etkilenen 28 aile tespit edilmiştir. Bu ailelerin zarar-ziyanları kayıt altına alınmış ve acil eksiklerin giderilmesine başlanmıştır. Bu çerçevede bugün itibariyle: ihtiyaçlarına göre buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, elektrikli süpürge, set üstü ocak, halı, çekyat, baza, yatak, gardrop, çocuklara giyim ve kırtasiye yardımları yapılmaya başlanmıştır.

İlk günden itibaren konu ile yakından ilgilenen İBB Başkanımız Sn. Mevlüt Uysal’a ve tüm İBB çalışanlarımıza bir Beykozlu olarak teşekkürü bir borç bilirim. Vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun diyorum. Bu vesile ile bugün Batman’da yüzünü gösteren pkk terörünü lanetliyor, şehitlerimize rahmet, ailelerine de yürek ferahlığı diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsun.”