20 Şubat 2017 09:09

İBB BEYKOZ AKTÜEL’E KULAK VERDİ

Beykoz Aktüel’in 06/01/2017 tarihinde ”Beykoz’un Plajları Tedirgin Ediyor” başlıklı haberi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi.

Riva’da halk röportajları yapan Beykoz Aktüel ekibi, halkın sorunlarını dinleyerek haberleştirmiş ve yetkili mercilere iletmiştik. Beykoz’un Plajları’nı konu edinen gazetemiz; ” Beykoz’un Karadeniz’e açılan köşesinde güzelliğiyle mest eden, farklı ilçelerden insanlarında geldiği Riva ve Poyraz Plajları, kir ve çöplerle cebelleşiyor. Kirletilen deniz ve çevreden ötürü son fırtınanın topladığı kirler Riva Plajı’nın kumuna karışmış durumda. Doğayla iç içe ve beğenileri toplayan plajın kirlenmesi Rivalıları üzmüş durumda” cümlelerini kullanan gazetemiz, konuyu yetkililere belirtmişti.
İBB HAREKETE GEÇTİ

Konuyla ilgilenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler harekete geçerek Plajların temizlenmesi için yoğun gayret sarf ettiler. Yaklaşık 20 kişilik ekiple Plajları temizleyen İBB, aynı zamanda ”halkımızın emrindeyiz” mesajını da iletmiş oldu. Rivalılar Beykoz Aktüel Gazetesi’ne teşekkür ederken, bir sosyal medya hesabı ve gazete işbirliğinin durumları düzeltebildiğini belirttiler.

Etiketler: