26 Ocak 2020 21:13

Herkesin Sorduğu Soru Cevabını Buldu!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayları ehil değil mi?

Herkesin Sorduğu Soru Cevabını Buldu!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayları ehil değil mi?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Beykoz’la ilgili dışarıdan aday konusunda, ‘’Bizim içimiz dışımız mı var? Biz emaneti ehline veririz’’ demesi üzerine Beykoz’da tartışmalar başlamıştı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı ve Aday Adayları liyakatsiz mi? Biz sorduk, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç cevapladı.

AK Parti İstanbul ilçeleri aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ‘’Şimdi şöyle bir anlayış bazı yerlerde yayılıyor. ‘Bizim içimizde yok muydu?’ Ne demek bizim içimizde yok muydu? Bizim dışımızda diye bir şey var mı? Bizim görevimiz emaneti ehline vermektir. Aslolan budur’ İfadelerini kullanmıştı.

Bu konunun Beykoz’da duyulması üzerine Beykozlular, ‘’Beykoz’da bu kadar siyasinin içinden hiç mi adam bulamadınız? Bunlar ehil değil miydi? İlçe Başkanının adı anıldı, liyakatsiz mi? Muharrem Ergül eski Belediye Başkanı ve bu dönem Aday adayıydı. Ehil değil miydi? Ehil değilse neden 5 yıl Belediye Başkanlığı yaptırdınız?’’ yorumları yapılıyordu.

Halkın sesi olmayı şiar edinmiş Beykoz Aktüel Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak sordu, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkan Adayı Murat Aydın cevapladı. Mücahit AK, ‘’AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın adı Beykoz Belediye Başkanlığıyla anıldı, fakat Beykoz dışından aday geldi. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ise, biz emaneti ehline verdik dedi. Siz ve 14 Aday Adayı ehil eğil misiniz? Liyakatsiz misiniz?’’ sorusunu sordu.

Bu konuya da açıklık getiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, ‘’Ben uzun yıllardan beri siyasetin içerisindeyim. Buna hemen şuradan şöyle bakabiliriz. Mesela Mehmet Özhaseki Ankara’ya Kayseri’den gönderildi. Ankara’da liyakatsiz insanlar mı vardı? Böyle bir şey olması mümkün değil. Sn. Cumhurbaşkanımız aday adayı olmama rağmen, Beykoz’da beni İlçe Başkanı olarak atadı. Ben bireysel olarak bu sorudan kesinlikle alınganlık göstermedim ama Beykoz’da liyakatsiz insanlar mı var dersek Beykozlulara da haksızlık yapmış oluruz’’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın cümlelerine ufak bir virgül diyerek eklemeler yapan Başkan Adayı Murat Aydın, ‘’Bu işler nasip kısmet işidir. Orada 360 bin kişi yaşıyor. Orada o kadar kişinin en zekisi, en akıllısı ben değilim. En liyakatlisi ben değilim. Şartlar, koşullar elvermiş biz gelmişiz. Beykoz’da benden liyakatli, benden zeki binlerce kişi vardır. Öyle şey mi olur? Biz liyakatli bir insan olarak görevlendirmiştir. İşi biliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Hanefi Dilmaç: ‘’Murat Aydın Bizim İçin Şanstır’’

Başkan Adayı Murat Aydın’ın cümlelerine ekleme yapan Dilmaç, ‘’Başkanımın cümlelerine ekleme yapmak istiyorum. Beykoz için Murat Aydın bir şanstır. Belediyecilik geçmişi var ve siyasi partimizde uzun yıllar göre yapmış. Siyasette tabi ki Hanefi Başkandan daha donanımlı bir ağabeyimiz. Belediyecilik konusunda bizden daha da tecrübelidir. Ben bu konuyla ilgili bireysel olarak asla nefis yapmam. Yapmış olsaydım farklı davranabilirdim, görürsünüz. Biz hiyerarşiye uyan bir partiyiz’’ ifadelerini kullandı.