22 Temmuz 2019 16:05

Her Pazar Bisiklet Turu

Her Pazar düzenlenmeye başlatılan Bisiklet Turları ilgi görmeye devam ediyor. Beykoz Belediyesi tarafından ayrıca “Ücretsiz Temel Bisiklet Eğitim Programı” başlatıldı.

Beykoz Belediyesi bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla ilçe sakinlerine ‘Ücretsiz Temel Bisiklet Eğitim Programı’ başlattı.

Belediye Meydanı’nda her gün 11.30-19.00 arası yapılacak eğitimlere 4 yaşın üzerindeki herkes katılabilir. Kayıt olmak isteyen vatandaşlar kimlikleriyle Belediye Meydanı’ndaki kayıt  masasına başvurabilir veya 444 666 1’den detaylı bilgi alabilir.

Beykoz Belediyesi tarafından her Pazar günü düzenlenen ‘Asgari Kalabalık Bisiklet Turu’na   7’den 70’e ilçe sakinlerinin coşkuyla  katılımını gören Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, uygulamayı 4 yaş üzeri çocuklar ve bisiklet kullanımını öğrenmek isteyen anne babalar ve her kesimden vatandaşlar için açtıklarını ifade etti.

İlçedeki araç trafiğini azaltmak, beden ve ruh sağlığı için alternatif sunan ‘Sağlıklı Yaşam, Kolay Ulaşım’ sloganıyla başlattıkları bisiklet projesiyle Başkan Murat Aydın, Beykoz’da bisiklet kullanıcılarının artmasını hedeflediklerini belirtti.