12 Nisan 2018 11:59

Hazırlıklar Tamam! Beykoz Cumhurbaşkanı’nı Bekliyor

AK Parti İlçe Başkan Adayı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz yerel basın temsilcileri ile düzenlemiş olduğu toplantıda kongre süreciyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Hanefi Dilmaç, uzun süredir Beykoz’da tartışma konusu olan Hanefi Dilmaç, “Yücel Çelikbilek ile benim aramdaki gönül ilişkisini hayal bile edemezler” dedi.

AK Parti İlçe Başkan Adayı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz yerel basın temsilcileri ile düzenlemiş olduğu toplantıda kongre süreciyle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Hanefi Dilmaç, uzun süredir Beykoz’da tartışma konusu olan Hanefi Dilmaç, “Yücel Çelikbilek ile benim aramdaki gönül ilişkisini hayal bile edemezler” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcıları Zafer Aslan, Mehmet Temel, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker’in de Hanefi Dilmaç’a eşlik ettiği toplantıda, 15 Nisan Pazar günü yapılacak olan kongreye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacak olmasının çok önemli olduğuna vurgu yapıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan, toplantının açılış konuşmasında; “Aday değişikliği olduğu süreçte kavga olacak mı diye bekleyenler ne yazık ki hayal kırıklığına uğrayacaklar. Beykoz’da hala AK Parti’ye karşı büyük bir teveccüh var. Yaklaşık 350 kişi yeni kurulacak olan yönetimde görev alabilmek için müracaat etti” dedi. Zafer Aslan konuşmasında Cumhurbaşkanı’nın Beykoz’a geleceğini vurgularken, ”20.000 Beykozlu Cumhurbaşkanı’nı ağırlayacaktır” ifadelerini kullandı.

15 Nisan Pazar günü yapılacak 6. Beykoz Olağan Kongresinde AK Parti Beykoz İlçe Başkanı seçilecek olan  Hanefi Dilmaç, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Siyasi mücadelelerine değinen M. Hanefi Dilmaç, uzun yıllar mücadele ettiğini vurguladı. Adaylık sürecine ilişkin Dilmaç, ‘’Ben, Beykoz ile ilgili görüş alıp, fikrimi soracaktır diye düşündüm. Gittiğimde bana ‘bu görevi düşünür müsünüz’ diye soruldu. Bizde görev istenmez, verilir. Buna da canı gönülden inanırım. İl Başkanımıza verildiği takdirde yapacağımı söyledim. Bizimle ilgili bir rapor hazırlanarak Cumhurbaşkanımıza sunuldu. Kendisi de bizim olmamızla ilgili bir irade ortaya koydu. Bireysel olarak sadece benden bir liste isteniyor o listeyi hazırlayacağım. İlçe teşkilatımızda kongreyle ilgili de yaklaşık olarak 2 haftadır yoğun bir çalışma yürütülüyor’’ ifadelerini kullandı.

‘’Liste Dışarıya Sızdırıldı’’

”Liste çalışması yapıyoruz. Birileri de dışarılara bir liste sızdırmış. Yönetime girecek olanlar gibisinden. Listeyle bizim hiçbir alakamız yok. ‘Kurumlarda çalışanlar, kurumlarda şirket üzerinden çalışanlar listelere alınmayacak’ denildi. Partinin her hangi bir yerinde görev yapanların birinci derece yakınları olmuyor. Ben o doğrultuda başvurular üzerinde bir çalışma yaptım. Daha sonra bireysel olarak kendileriyle çalışmalarda bulunduk. Yapmış olduğum çalışmayla ilgili 62 kişilik bir liste gönderdim. İlde ki arkadaşlar bununla ilgili bir durum değerlendirmesi yapıyorlar. Parti inanılmaz profesyonel çalışıyor. Listenin yüzde 30’u bayan olmak zorundadır. Yüzde 30 gençlik kriteri var. 25-18 yaş arası birisinin listede olması gerekiyor. Mevcut yönetimden 12 kişi almamız gerekiyor. 25 Asil 13 yedekten oluşan bir liste yapacağım. Ben istişareye açık birisiyim. İlçe binamızda bana bir oda tahsis edildi, orada çalışmaya devam edeceğiz.”

”Partimize Yeni Yüzleri Kazandıracağız”

”Benim şu anda çok yoğunluğum var. Ondan sonra hep sokakta olacağız. Başkan Yardımcısı olduğumda görünüyordum ama ondan sonrasında çok gözükmek istemedim. Bizim bir dünyamız var. O dünyamızda bizimle birlikte olacak arkadaşlar seçmeye çalışıyoruz. Belki listemi çok eleştireceklerdir. Fakat elimden geldiğince genç tutmaya çalışıyorum. Gençlerle çalışacağız. Partimize yeni yüzleri kazandıracağız”

”Mitinge Katılım İstiyoruz”

”Siyasi liderim buraya gelecek. Cumhurbaşkanımız geliyor. Bunun bize büyük katkıları olur. Buraya gelmesini avantaja çevirmek durumundayız. Kendisini iyi ağırlarsak Beykoz bundan olumlu anlamda faydalanır. Mitinge katılım istiyoruz. Siyasi parti gözetmeye çok gerek yok. Buraya geldiğinde bazı mesajlar verecek.”