13 Mart 2017 16:12

HAYIR ÇIKARSA AK PARTİ’DE KAZANACAK

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi Beykozlu Giresunlular Derneği’ni ziyaret etti.

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi Beykozlu Giresunlular Derneği’ni ziyaret etti. Hamzaçebi’ye CHP’li Meclis Üyeleri eşlik ederken, aynı anda Muharrem İnce’nin programı olduğu için İlçe Başkanı ve Yöneticileri de Ortaçeşme Meydanındaydı. 

Akif Hamzaçebi: CHP Kutuplaşmadan kaçıyor

– Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 40 kadar miting yapacağı açıklandı. Bir de üzerine AK Parti mitingler düzenleyecek. Miting yapmazsanız CHP geride kalmaz mı?Bugüne kadar yapılan genel ve yerel seçimler, hep kutuplaşma etrafında cereyan etti. Bir taraftan Recep Tayyip Erdoğan, bir taraftan Kemal Kılıçdaroğlu mitingler yaptı. Bunlar kamuoyuna kutuplaşma olarak yansıdı. Referanduma gidilirken CHP kutuplaşma ortamından kaçınıyor. Herkesin geleceğini ilgilendiren, sistem değişikliğine yol açacak bir Anayasa değişikliğini oylayacağız. Bu paket, başkanlık sisteminin bozulmuş modellerinden bile kötü, özgürlükleri ortadan kaldıracak bir sistem. AK Parti seçmeni olmasına rağmen bu referandumda “Hayır” diyecek vatandaşlarımız olduğunu görüyorum. Bütün seçmenleri ilgilendirdiği için biz partilerüstü bir kampanya yapacağız. Parti bayraklarını kullanmayacağız. Miting bile sınırlı sayıda yapılacak.

Bunu miting yarışına dönüştürürsek kutuplaşma siyasetine hizmet etmiş oluruz. Miting bir güç gösterisidir ama aslında vatandaşın evine gitmezseniz ikna edemezsiniz. Vatandaşla el sıkışmak, kahvehanelerde buluşmak, küçük salon toplantıları yapmak çok daha etkili yöntemler. Biz vatandaşa bire bir anlatacağız.

– Devlet Bahçeli, “Referandumdan ‘Hayır’ çıkarsa Türkiye karmakarışık olur. Bundan yararlanmak isteyen çevreler çıkabilir” dedi… “Hayır” çıkarsa bir belirsizlik atmosferi doğacağı söyleniyor…

2003 yılında 1 Mart tezkeresinin kabul edilmemesi, sadece Türkiye’nin değil AK Parti’nin de önünü açtı. O tezkere kabul edilmiş olsaydı Türkiye Irak Savaşı’na dahil olacaktı. İşte bu referandumdan da “Hayır” çıkması durumunda AK Parti de dahil olmak üzere tüm siyasi partiler kazanacaktır. “Hayır” çıkarsa Türkiye büyük bir felaketten kurtulmuş olacak ve AK Parti “Biz nerede hata yaptık?” sorusunu kendine sorduğu anda Türkiye’nin önü açılacaktır. Hayır çıkarsa AK Parti’de kazanacak.