26 Ağustos 2020 07:49

Örtülü ihale alır gibi işçi alın!

Beykoz Aktüel Haber, geçtiğimiz günlerde Beykoz’da işçi alımlarıyla ilgili bir haber yayınlamış ve oldukça yorum gelmişti.

Örtülü ihale alır gibi işçi alın!

Beykoz’da yüzlerce vatandaşa iş sözü verilip sadece yakınların ve akrabaların işe girdiği, ‘ticari ortakların’ kazanımda bulunduğu sisteme bir başkaldırı niteliğinde bir haber yayınladık. Hanefi Dilmaç, yüzlerce Beykozluya iş buldu başlığıyla yayınlanan haber. Haber ne kadar olumlu gözükse de, haberden dolayı onlarca kişi tarafından yalakalıkla suçlansak da, Beykoz’un gerçeklerini görmek ve herkesin eteğinde ki taşı dökmesi adına olumlu bir adım attık.

Beykoz’da 2 üç Üniversite bitiren, hatta yüksek lisans mezunu olan kişiler işsiz kalırken; kolayca Üniversite mezunu olabilmek için Bulgaristan’da okuyan Fatih Sağlam’ı Belediye Başkan Yardımcısı olarak öneren Dilmaç, Beykoz’a neden Zeytinburnulu bir adayın gelmesi konusunda yaşayan bir örnek olarak dikkat çekiyor. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olduğundan dolayı Sağlam’dan resmi olarak kopan Fatih’in, Ataşehir’de milyon dolarlık bir işletmeye ortak olması ise, ‘Bunların finansörü kim’ sorularını beraberinde getirmişti.

Son olarak İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç için, ”Ticaretine baksın” ifadelerini kullanmıştı. Hanefi Dilmaç ise bu açıklamalara sessiz kalmayı tercih etti. Hanefi Dilmaç bu açıklamalara daha ne kadar sessiz kalacak bilinmiyor fakat Beykoz Aktüel Haber araştırmacı gazetecilik gereği belgeli haberlere imza atacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davası uğruna gece gündüz çarpışırken; Doğu Akdeniz, Libya, Irak, Suriye, Filistin, Mavi vatan, Kıbrıs, Doğu Türkistan ve nicelerinde milli menfaatlerimiz doğrultusunda alın teri dökerken; Beykoz’da ki teşkilatının ne konumda olduğu ise vatandaş yorumlarında ve anketlerinde sabit.

İşte Beykoz’da iş vaadiyle kandırılan, telefon açılmayan, değer verilmeyen vatandaşlar ve sitemleri…