17 Ocak 2017 16:15

HANEFİ DİLMAÇ’IN KOLTUĞU DOLDU

Geçtiğimiz haftalarda Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa eden Hanefi Dilmaç’ın yerine Av. Yakup Özbek görevlendirildi.

10 Ocak Gazeteciler Gününde gazetecilerin, “Hanefi Dilmaç’ın yerine kimi gorevlendireceksiniz?” sorusuna “Aklımda biri var. Arkadaşlarla istişare edeceğiz” cevabını veren Başkan Çelikbilek ”Belki de görevlendirme yapmayabiliriz. Mevcut arkadaşlarım o görevleri de üstlenebilir” ifadelerini kullanmıştı.
Sempatik tavırlarıyla Beykoz’da Başkan Yardımcısından çok bir ağabey olan Hanefi Dilmaç’ın istifası Beykoz’u sarsmıştı. Yerine hukukçu ve titiz kimliğiyle bilinen Av. Yakup Özbek getirildi.
Av. Yakup Özbek Kimdir ?
HAS Parti’den Ak Parti’ye geçen Yakup Özbek, 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Meclis Üyesi adayı olarak listelere girmişti. 2014 yılında AK Parti’den Beykoz Belediye Meclisi’ne giren Yakup Özbek Çavuşbaşı Fatih Mahallesi’nde oturuyor. Erzurumlu olan Yakup Özbek bir önceki dönemde Saadet Partisi’nden Üsküdar’da meclis üyesi ve Büyükşehir Meclis Üyesiydi.
Hukukçu olan Yakup Özbek, Beykoz Belediye Meclisi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve Meclis Başkan 2. Vekilliği görevini yürütüyordu.