23 Ekim 2018 14:55

Hanefi Dilmaç: ”Yanan Araziye Ağaç Dikeceğiz”

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin Anadolufeneri’nde ki yangın sonrası, ‘’Yangın mı sabotaj mı’’ başlıklı haberi ilçede ses getirdi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç çarpıcı açıklamalara imza attı.

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin Anadolufeneri’nde ki yangın sonrası, ‘’Yangın mı sabotaj mı’’ başlıklı haberi ilçede ses getirdi. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç çarpıcı açıklamalara imza attı.

Beykoz Riva’da bulunan askeri alan içerisinde sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıkmıştı. Rüzgarın etkisiyle de büyüyen yangın saatler sonra söndürülebilmişti. 

Konu ile ilgili Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ‘’Yangın mı Sabotaj mı?’’ haberinin ardından Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, ‘’Vatandaşlarımız rahat olsun. Konuyu yakından takip ediyoruz’’ ifadelerini kullandı. 

Yer ile ilgili bilgi veren Başkan Hanefi Dilmaç, ‘’Yangının zarar verdiği arazi genel anlamda askeri alan içerisinde. Askeri alan dışında ise sadece 3 ağaç yanmış durumda. AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı olarak bu bölgeye gideceğiz ve ağaç dikimini gerçekleştireceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Beykoz halkının dertlendiği her konuyla kendilerinin de dertlendiğini belirten Başkan Hanefi Dilmaç, ‘’Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Bölgeye giderek biz bu bölgede zarar görmüş ağaçların yerine yeni fidanlar ve ağaçlar dikeceğiz. Askeri alana karışamayız ama dışarısını ağaçlandıracağız. Ağaçlandırma konusunda askeri alan içerisi içinde askeri yetkililerle görüşeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Hükümeti olarak sadece geçtiğimiz yıl 300 milyon ağaç diktiklerini belirten Başkan Hanefi Dilmaç, ‘’Beykoz’da bu konuda özellikle çok duyarlı halkımız var. Bizlerde halkımızla beraber ağaç dikimlerini gerçekleştireceğiz’’ dedi.

Konu ile ilgili Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan bilgi toplarken, askeri bölgeyle de diyalogunu koruyarak bilgilendirmelerde bulunuyor. İlçe teşkilatı ise ağaçlandırma konusunda kısa sürede çalışmalara başlayacak. Gençlik Kolları ve Kadın Kolları’nın da tek vücut olarak katılması beklenilen projede AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı bölgeyi tamamen ağaçlandıracak.

Vatandaşın çok duyarlı olduğu bu konu için ‘’Bölgeye giderek ağaç dikeceğiz’’ açıklamalarını yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a ve konu ile ilgili samimiyetle uğraşan ekibine erdemli davranışları için teşekkür ederiz.