21 Temmuz 2020 14:09

Hanefi Dilmaç ile Murat Aydın’ın arasından su sızmıyor!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ile Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın arasında ki uyum devam ediyor.

Hanefi Dilmaç ile Murat Aydın’ın arasından su sızmıyor!

Aralarında ki birçok sorunu aşan Dilmaç – Aydın ikilisi arasında ki uzun vadeli uyum dikkat çekiyor. Bir yanda toplumun bütün katmanları tarafından tanınan ve sevilen İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, diğer yanda ise Belediyecilik tecrübesi ile dillerde olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın…

”Partililer beni çok sıcak karşıladı”

Beykoz Belediye Başkanlığı ile anılan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, her ne kadar partisi tarafından aday yapılmamanın üzgünlüğü içinde olsa da, partisine kızmadan küsmeden çalışmaya başlamış ve Beykoz’un yeni adayı Murat Aydın’ı kucaklamıştı. Dönemin Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ise, ‘’Beykoz’a gelirken içimde bir çekince vardı. İlçe Başkanımızı gördüm, parti binasından partililerin sıcak karşılamasıyla karşılaştım çok rahatladım’’ ifadelerini kullanmıştı.

Zaman zaman Hanefi Dilmaç – Murat Aydın ikilisinin anlaşamadığı iddia edilirken, ikilinin uyumlu oluşu, uyumsuzluğun doğrulanamaması ve kritik süreçlerde birbirleri ile dayanışmaları dikkat çekiyor.

Hanefi Dilmaç fedekar bir isim!

Beykoz Belediye Başkanlığı ile anılan belki de en fazla hakkı olan siyasilerden biri olan İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, partisine biat ederek yerinde durmasını bilmişti. Hanefi Dilmaç’ın tavrı geniş bir kesim tarafından eleştirilirken geçen süreç Başkan Dilmaç’ı haklı çıkardı. Beykoz’da her ne kadar vatandaş tepkisi olsa da, Başkan Murat Aydın eliyle sayısızca projeye başlanıldı. AK Parti’de ki uyum kadrajlara dahi yansırken, bazı partililer ise Hanefi Dilmaç’ın bir dönem daha fedakarlık yapacağı yönünde yorumlar yapıyorlar.