12 Ocak 2021 22:21

Hanefi Dilmaç: Beykozspor Beykoz’un mu Zeki’nin mi?

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basın mensuplarını ağırladı.

Hanefi Dilmaç: Beykozspor Beykoz’un mu Zeki’nin mi?

İlçe gündemini meşgul eden birtakım konularla ilgili değerlendirmelerde de bulunan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, kongre sürecinden, gelecek döneme, siyasetteki planlarına kadar birçok soruyu da cevapladı.

Kobid-19 tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen toplantıda Başkan Dilmaç, yerel basının görevinin bir yerde eksikleri ilgililerine duyurmak olduğunu söyledi.

“Dedikodularla vakit kaybetmek istemiyoruz”

Başkan Dilmaç, “Bir siyasetçi kolay yetişmiyor. Biz Beykoz’dan hala bir milletvekili çıkaramadık. Başarılı bir insan gördüğümüz zaman yapıcı olmak yerine hemen eleştirelim mantığıyla hareket ediyoruz, bu hoş değil. Eksik görülenlerin bize söylenmesinden biz tabii memnuniyet duyarız ancak, aslı astarı olmayan dedikodularla da vakit kaybetmek istemiyoruz” dedi.

“Bir afet olsa hesabını kim verecekti?”

Basın mensuplarının Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin yıkılması konusunda net bir açıklama yapılmadığını vurgulaması üzerine konuşan Başkan Dilmaç, “Silivri açıklarında meydana gelen depremden sonra İstanbul genelindeki bütün kamu binalarında incelemeler yapıldı. Bu binanın da beklenen İstanbul depreminin yaşanması durumunda ayakta duramayacağı ifade edilince belediyemiz de yapılması gerekeni yaptı. Yıkılmasaydı da içerisinde öğrenciler varken bir afet meydana gelseydi hesabını kim verecekti?” ifadelerini kullandı.

‘’Beykozspor Kulübü Beykoz’un mu, Zeki’nin mi?’’

Kulüp binası konusuna değinen Başkan Dilmaç, ‘’Kulüp binasının Zeki Aksu’ya verilmesi taraftarı değilim. Ben bu kulüp için dibine kadar uğraşmış birisiyim. Kulüp Beykoz’un mu Zeki’nin mi? Önce ona karar verelim. Beykozsporla ilgili görüşmeleri yapan kişi benim. O kulüp 2 kez direkten döndü. Bizim Beykozlular sadece konuşuyor icraate gelince kimse ortada yok. Bu köyün delisi de AK Partili seçilmiş Belediye değildir. Zeki’yi devre dışı bırakarak kulübü biz alacaktık. Oturduk, kulübün yaklaşık 4 buçuk Milyon TL borcu olduğunu söyledi. Tamam dedik. Tam anlaşma yapılacak Zeki geldi dedi ki benim alacağım sadece 4 buçuk. Kulübun borcu 9’a çıktı. Bizde dedik ki kardeşim kimin parasını kime vereceğiz? Belgele, belgeleyemiyor. Biz o binayı Zeki’ye verelim. Zeki’nin orayı kıraathanesi yapması mı doğru? Yoksa Belediyenin orayı kütüphane yapması mı doğru? Orada 20 bin kitap bulunacak. 24 saat açık. Bu mu doğru, Zeki’ye vermek mi doğru’’ dedi.


Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’ın, ‘’Fatih Karagümrük, Kasımpaşa, Alemdağ, Tuzla, Eyüp, Başakşehir, Ümraniye, bir ara Çıksalınspor, İstanbulspor, Sancaktepe, Pendik, Çengelköy, Şile Yıldızspor, Bayrampaşa ilçelerinin takımları profesyonel liglerde mücadele ediyor. Bu ilçelerin hepsinin ortak özelliği AK Parti Belediyeleri tarafından yönetilmek. Peki Beykozspor neden Amatör ligde? Bu konu ile ilgili çözüm önerileriniz nelerdir’’ sorusunu da cevaplandıran Başkan Hanefi Dilmaç çarpıcı ifadeler kullandı.

”Beykoz’da farklı isimle Futbol Kulübü kuralım mı?”

Dilmaç, ‘’Arkamızda durun biz varız. Beykoz’da farklı isimle futbol kulübü kuralım mı? Biz buna hazırız. Hızlı bir şekilde hemen, ligleri çıkacak şekilde takım kurarız. Önce basın, taraftarlar ve kamuoyu bizim arkamızda dursun biz yeni bir kulüp kuralım. Her yıl olmasa da 2 yılda bir lig çıkartalım. Bunu çok düşündük yapmak istedik ama bu sefer ‘Sarı-Siyah renklerimiz 1908 ölmemeli’ diyerek o nakaratlar dönüyor. O da maalesef Zeki’nin elinde. Zeki’nin elinden biz onu alamadığımız için bir şey yapamıyoruz. Biz gidelim Profesyonel bir takım alalım. İsmini Büyük Beykoz Spor koyalım. 3. Ligden başlayalım ama bu toplum arkamızda dursun. Ben bunu becerebilecek bir İlçe Başkanıyım. Ben bunu Belediye Başkanımızla da istişare ettim. Bunu yapabiliriz. Belediyespor da olmasın, için de Beykoz olan farklı isim olsun. Alemdağ’ın 2 takımından birini, Güngörenspor’u, Tuzlaspor’u almak istedik. Eğer bu toplum arkamızda duracaksa, Beykoz 1908’i kurtaramıyoruz artık gerekeni yapalım desin, ben en öne geçip ağabeylik yapacağım. Söz veriyorum’’ dedi.

Toplantı sırasında AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’a Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatih Yılmaz, Hayrettin Yanık, Özkan Aydoğan, ve Murat Yumurtacı eşlik etti.

Dilmaç, basın mensuplarına günün anısına tesbih hediye etti.