7 Şubat 2021 13:52

Hanefi Dilmaç Berat Albayrak’ı yüreğine ve sosyal medyaya gömdü!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, eski Bakan Berat Albayrak’ı çok hızlı unuttu.

Hanefi Dilmaç Berat Albayrak’ı yüreğine ve sosyal medyaya gömdü!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, üzerinde büyük emeği olan Berat Albayrak isminden arınabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Yerel basınla buluştuğunda, “Kimsenin adamı değilim. Partimizin emrindeyiz” ifadelerini kullanma gereksinimi duyan Dilmaç, güç odaklı geleneğini devam ettirdi. Oysa ki AK Partili birçok siyasi medya önünde milletimizin emrindeyiz ifadelerini kullanmayı uygun buluyor.

Dilmaç Twitter hesabını neden kapattı?

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Twitter hesabının askıya alındığını duyurdu. Bazı AK Partili isimler ise Twitter’in Hanefi Dilmaç’ı engelleme girişiminde bulunduklarını ifade ettiler. Edinilen bilgilere göre, Berat Albayrak’ın istifası sonrası Dilmaç geçmişin izlerini silmeye çalıştı. Albayrak’a gereğinden fazla övgü düzen Dilmaç’ın, yıllardan beri süregelen tüm paylaşımları silemeyeceği için hesabını dondurduğu iddia edildi.

Berat Albayrak’ın yanındayız paylaşımını da sildi

Doların artmasıyla birlikte muhalefet Berat Albayrak’ın istifasını ister, AK Partili Bakanlar ve siyasiler ise “Berat Albayrak’ın yanındayız” paylaşımları yaparlardı. Parti Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı öncülüğünde yapıldığı için birçok siyasi bu paylaşımları silmezken, Hanefi Dilmaç’ın bu paylaşımı sildiği ya da “sadece ben” olarak gizlediği ifade edildi. Facebook sayfasını yeni kuran Dilmaç’ın Facebook kişi hesabı incelendiğinde durum tespit edildi. 7 Ağustos tarihinde Berat Albayrak’ın yanındayız paylaşımını ortadan kaldıran Dilmaç, sadece “Hayırlı Cumalar” paylaşımını silmedi.

İstanbul’da ki tüm İlçe Başkanlarının sosyal medya geçmişinde ise aynı tarihte, “Berat Albayrak’ın yanındayız” paylaşımları var.

Düşenin dostu olmaz Atasözü yüzyıllar sonra yeniden vücut buldu.