23 Mart 2021 12:34

Hanefi Dilmaç, Başkan Murat Aydın’dan neden özür diledi?

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’dan neden özür diledi?

Hanefi Dilmaç, Başkan Murat Aydın’dan neden özür diledi?

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nı Bayram Şenocak’ın üstlendiği dönemde İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi’ne baskı kuruyordu. Cumhurbaşkanı’nın gönderdiği ve halkın büyük çoğunluğunun oyunu alan Belediye Başkanı Murat Aydın’ın müdür atamasına dahi müdahale eden Dilmaç, uzun bir süre Başkan Aydın’ın telefonlarını dahi açmamıştı. Yaşça büyük olmasına rağmen olgunca bir tavır sergileyen Başkan Murat Aydın ise Hanefi Dilmaç’ı evinde ziyaret etmişti. Bu konu ise Hanefi Dilmaç’ın, ‘Başkan evimize kadar geldi’ diyerek herkese anlatmasından sonra ilçe kamuoyuna sızdı.

İl Başkanı değişti ‘’U’’ dönüşü başladı!

Başkan Murat Aydın da dahil olmak üzere 7 Belediye Başkanı sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan ile il başkanlığı hususunda bir araya geldi. Sonra ki süreçte Bayram Şenocak görevden alınarak yerine Osman Nuri Kabaktepe getirildi. Kabaktepe’nin göreve getirilmesinden sonra Dilmaç ‘U’ dönüşü yaptı.

Kongrede teşekkür etmeyi unuttuğu İl Başkanı değişince aklına geldi

Kavacık Nikah Sarayı’nda gerçekleşen AK Parti İlçe Yönetim Kurulu toplantısına İl Yöneticisi Ebru Saraçoğlu ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’da katıldı. Edinilen bilgilere göre burada konuşma yapan İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, 8 Kasım 2020’de ki AK Parti Beykoz kongresinde yapmış olduğu konuşmada Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etmeyi unuttuğunu ifade etti. Hanefi Dilmaç kongreden 4 ay sonra bu konu için Başkan Murat Aydın’dan özür diledi.

Beykoz’un hanımefendi Kaymakamına saygısızlıkla gündeme gelen Hanefi Dilmaç, Berat Albayrak’ın istifa etmesinden sonra sosyal medya hesabında ki 7 Ağustos tarihli Berat Albayrak paylaşımını kaldırarak yine gündeme düşmüştü.

İlgili haber: Hanefi Dilmaç Berat Albayrak’ı yüreğine ve sosyal medyaya gömdü!

İlgili haber: Hanefi Dilmaç’tan Kaymakama büyük saygısızlık