22 Ekim 2017 09:42

Güzelcehisar Derneği Turizme Işık Tutuyor!

Güzelcehisar Eğitim Kültür ve Turizm Derneği düzenledikleri basın açıklaması ile projelerini paylaştılar.

Güzelcehisar Eğitim, Kültür ve Turizm Derneği düzenledikleri basın açıklaması ile projelerini paylaştılar. 

Aynur Yavaş Başkanlığında ki Güzelcehisar Eğitim, Kültür ve Turizm Derneği yönetimi Anadoluhisarı İskelesi önünde düzenledikleri basın açıklaması ile hayata geçirdikleri projeler ve yapılması hedeflenen projelerle ilgili bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamaya Anadoluhisarı Spor Kulubü Başkanı Güven Sanin, Turizmci Gül Küçükserim, Mali Müşavir Füsun Sökmez, Dernek Yöneticileri Sultan Selim Kır, Gayrimenkul Danışmanı Beyza Özcumalı, Latife Göksu, Ayhan Olgun, Sibel Pekbaşoğlu, Aysun Aksoy , Dilek Denizsel katıldı. Basın açıklamasının ardından program Göksu Marine Restaurant’ta sabah kahvaltısı ile devam etti. 

Anadoluhisarı’nı anlatan ve turizme katkı sağlayan tanıtım projelerine QR kodunun da eklenmesi turistlerin ilgisini çekerken, basılması planlanan 5.000 adet yürüyüş yolu haritası yapılacağı bildirildi. Dernek Başkanı Aynur Yavaş yaptığı açıklamada; ”Anadoluhisarı semtimizdeki tarihi ve doğal eserlerin bulunduğu yerler kısa ve uzun mesafe yürüyüş yolları üzerinde işaretlenecektir. Ayrıca projemize reklam vererek destek olan işletmelerimizin bulunuğu konumlar harita üzerinde kodlarla gösterilecektir. Haritamızda bulunan QR kodu ücretsiz bir hizmet olup, indirildiği takdirde tüm bu işaretlenen tarihi ve doğal değerlerimiz ile ilgili yazılı ve görsel bilgiye dil seçeneğini kullanarak farklı dillerde de erişim mümkün olarak, tanıtım gerçekleştirilecektir. QR kod uygulamasıyla derneğimize sponsor olan Sn. Ayhan Olgun ve ekibi tarafından işletmelere Web ve Mobil Web konusunda hizmet verilecektir” ifadelerini kullandı. 

Derneklerinin amacının semtlerine hizmet olduğunu belirten başarılı Başkan Yavaş; ”Semtimizin tanıtımına hizmet etmek, değerlerimizi semtimizde yaşayan Anadoluhisarı’mız ve tüm İstanbullulara tanıtırken, koruyup kollayarak gelecek nesillere en güzel şekliyle aktarmalıyız. Bu amaçla yaklaşık 3 senedir İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi ile ortaklaşa çalışrak, İstanbul’da ilk defa QR kodlu semt tanıtımı derneğimiz tarafından gerçekleştirildi. Bunun dışında Anadoluhisarı ile ilgili bir kitap çalışmasını da başlatmış bulunmaktayız” dedi. 

Emeklerinden dolayı Eski Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’na da teşekkür edilirken, proje ilçede ki basın mensuplarına sunuldu. Yerel basının oldukça ilgi gösterdiği projenin, ilçe turizminde de olumlu etki yapması bekleniliyor.