24 Eylül 2018 00:21

Güzelcehisar Derneği, Anadoluhisarı’na Işık Tutuyor!

İstanbul Beykoz’da faaliyet gösteren Güzelcehisar Eğitim Kültür ve Turizm Derneği,Anadoluhisarı’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla 12 Ağustos Pazar günü gezi düzenleyecek.

İstanbul Beykoz’da faaliyet gösteren Güzelcehisar Eğitim Kültür ve Turizm Derneği,Anadoluhisarı’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla 12 Ağustos Pazar günü gezi düzenleyecek.

İstanbul’un en eski yerleşimlerinden biri olan Anadolu Hisarı’nın QR kodla tanıtılması amacına yönelik oluşturduğu projelerle tanınan derneğe  tanıtım gezisinde rehber ve öğretim görevlisi Cüneyt  Sadıç anlatımlarıyla eşlik edecek.

Fasıllar, Gazeller ve hikayelerle tarihe yolculuk

Beykoz bölgesinde, Eğitim, Kültür ve Turizm faaliyetlerini bölge halkının da katılımı ile gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte nice ünlü şairlere & yazarlara, saz ve ses üstatlarına ilham vermiş olan Göksu ve çevresi üzerine yazılan şarkılar, fasıllar, gazeller ve köçekçelere hikâyeleri ile birlikte yer verilerek, anlatılı bir konser ile, tarihte keyifli bir yolculuk yapılması planlanıyor.

 

Gezi programı:

15:00          Anadoluhisarı Sabancı Öğretmen evinde toplanma

15:15          Rehber ve Öğretim Görevlisi Sn. Cüneyt SAGDIC’ın anlatımı ile özel olarak hazırlamış olduğu gezi rotası eşliğinde yürüyüş 

16:45          Gezi sonrası Çay & Kahve molası

17:00          Müzik dinletisi

Boğaziçi’nin hem tarihi hem de eğlence hayatı içerisinde en gözde yerlerinden olan ve nice ünlü şairlere & yazarlara, saz ve ses üstatlarına ilham vermiş olan Göksu ve çevresi üzerine yazılan şarkılar, fasıllar, gazeller ve köçekçelere hikâyeleri ile birlikte yer verilerek, anlatılı bir konser ile dinleyicilere eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatılarak, tarihte keyifli bir yolculuk yapılması amaçlanmaktadır

Program ekibi;

Solistler:     Sn. Burcu BAYSAL & Sn. Hülya YAZAR

Sazlar;         Sn. Hakan AYDINLIK ( UD)  & Sn. Erman HALLAÇOĞLU ( KANUN)

Sn. Serkan AKSOY ( RITM )

 

18:00          Kapanış