12 Aralık 2018 12:01

Gülay Demirel Sevigisi Salonlara Sığmadı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Gülay Demirel, Beykoz Asr-ı Mekan Salonu’nda gövde gösterisi yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Gülay Demirel, Beykoz Asr-ı Mekan Salonu’nda gövde gösterisi yaptı.
 
Gülay Demirel’in düzenlediği programa, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, eski İlçe Başkanı Mahir Taştan, Gazeteci Yazar Ruhat Mengü, İl Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve bini aşkın kadın katıldı.
 
Demirel’in bin kadına düzenlediği program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gülay Demirel, salona alkışlar ve ‘Beykoz’a başkan, Gülay başkan ve kadınlar sizinle gurur duyuyor” sloganlar eşliğinde giriş yaptı.
 
 
Demirel; “Kurtuluş savaşında destan yazan kadınların torunlarıyız”

Dünyayı değiştirme gücüne sahip, vefakar, cefakar kadınlarımız, bu yıl seçme ve seçilme hakkımızı kazandığımız 84. yıl dönümündeyiz.

Bizler Kurtuluş Savaşı’nda destan yazan Şerife Bacıların, Nene Hatunların, Halime Çavuşların, Kara Fatmaların torunlarıyız.

 

Ancak ülke yönetiminde hala karar alma mekanizmasında yeterince temsil edilmiyoruz. Nüfusun yarısını kadınlar oluşturuyorsa, kadın hak ve özgürlüklerini sadece seçerek değil seçilerek sağlayabiliriz.

İşte önümüzde yeni bir fırsat!

Seçme seçilme hakkımızın 84. yılında yaşam tarzımıza, kadın erkek eşitliğine, geleceğimize ve her şeyden önemlisi bize tüm bu hakları tanıyan Cumhuriyetimize sahip çıkmak için seçilmeliyiz.

Kadınların özgürleşmesinin tek yolu “karar verenler” arasında olmasından geçer. Bu mücadelemde bana destek vermek için burada, yanımda olduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bildiğiniz gibi 5 yıldır Beykoz Belediyesi’nde Meclis Üyeliği yapıyorum. Defalarca çocuk yuvaları açılması için önerge vermeme rağmen ne yazık ki gerçekleşemedi.

 

Düşünün; karar veren yani Beykoz Belediyesi Başkanı ben olsaydım bu yuvalar açılmaz mıydı? Tabi ki açılırdı!

İşte tam da bu nedenle, gençlerimize umut olmak için 35 yıldır erkekler tarafından yönetilen ancak bir adım ileriye gidemeyen Beykoz’a NEFES OLMAK için adayım.

İnsan odaklı belediyecilik anlayışı ile çocuk dostu, kadın dostu, çevre dostu, sosyal demokrat belediyecilik örneği olacak örnek bir kent yaratmak için adayım.

Şimdi sizlere CHP Belediyelerinin hayata geçirdiği sosyal belediyecilik uygulamalarından örnekler göstermek istiyorum. 

Şimdi size soruyorum:

Beykoz’a bir kadın eli değmeli mi?

Beykoz’un kaderini değiştirmek için çalışmaya hazır mıyız?

Haydi…Yolumuz açık olsun!” şeklinde konuştu.

Gülay Demirel’in bin kadını aynı salonda toplaması, Beykozlu vatandaşlar tarafından “Demirel, Beykoz’da bir tarih yazdı” şeklinde yorumlandı.

CHP Aday Adayı Demirel’in konuşmasının ardından Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Yıldırım’ın birbirinden güzel şarkılarla kadınlar doyasıya eğlendi.