13 Ekim 2018 14:22

Gülay Demirel Sevenleri Salonlara Sığmadı!

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gülay Demirel CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda, Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Gülay Demirel CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda, Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Yoğun kalabalığın olduğu adaylık açıklama törenine; Eski Bakan Önay Alpago, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz Belediye Başkan Adayı Devrim Altıntaş, Eski İlçe Başkanı Mahir Taştan ve Metin Çanak, Meclis Üyeleri; Okan Uzun, Aydın Habil, Deniz Yıldız, Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, Ortaçeşme Muhtarı Fahrettin Akhan, STK temsilcileri, partililer, Beykoz’un hemen hemen her mahallesinden birçok vatandaş, Okul Aile Birliği üyeleri katıldı.

 ‘’Adayımız Kim Olursa Olsun Çığ Gibi Arkasında Duracağız’’

İlk olarak sahneye çağrılan ve mikrofonu eline alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, ‘’Dostlarım… Maalesef güzel ülkemiz, güzel Beykoz’umuz mutsuz ve huzursuz. Nedeninin hepiniz biliyorsunuz! Mevcut iktidar ülkemizi çok yordu. Ülkemiz muz Cumhuriyeti değil diyenler Papa’yı Amerika’ya gönderdiler. Asıl yangın ise ekonomi… Artık insanlarımız geçinemez hale geldi. Anneler-Babalar çocuklarının harçlığını, eğitimini, beslenmesini karşılayamaz hale geldi. Elektrik, su, doğalgaz, pazarın artan acımasız fiyatları sonrasında Beykozlu zor durumda. Dostlarım… Mevcut siyasal iktidar yerelden geldi ve şimdi de yerelden gidecekler! İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun dediği gibi İstanbul’u alacağız, Beykoz’u alacağız. AKP’ye oy veren seçmen hayal kırıklığı yaşıyor, güzel ülkem niye bu halde diye! Biz Genel Başkanımızın dediği gibi AKP seçmeniyle ittifak yapacağız. Bu seçimlerde parti disiplinini koruyarak aday kim olursa olsun arkasında çığ gibi duracağız’’ ifadelerini kullandı.

Ardından Yazar Selda Terek sahneye çıkarak Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Gülay Demirel’in CV’sini okudu ve sahneye alkışlar eşliğinde Gülay Demirel çağrıldı. 

Gülay Demirel Adaylık Açıklaması

Değerli Bakan’ım, Değerli Milletvekillerim, Değerli Muhtarlarım, Sivil Toplum Örgütlerinin Değerli Başkanları ve Temsilcileri, Değerli Eski ve Yeni İlçe Yöneticilerim, Kadın Kollarım, Gençlik Kollarım, Meclis Üyelerim, Değerli Basın Mensupları, Sevgili Öğrencilerim, Sevgili Ailem ve Çok Kıymetli Beykozlular,

Sözlerime bir vefa borcu olarak gördüğüm, gerek benim siyasi hayatıma verdiği katkı, gerekse Cumhuriyet Halk Partisinin her kademesinde verdiği mücadele ve emekle aramızdan zamansız ayrılan büyüğüm Hızır Yılmaz’ı rahmetle anarak başlamak istiyorum. Aramızda bulunan değerli ailesine sabırlar diliyorum. Nur’lar içinde yatsın.Ailemden aldığım değerler eğitimi ve cumhuriyet kültürünün mayası ile mücadele benim için en önemli olgulardan biri olmuştur. Lise yıllarından başlayan toplumun dezavantajlı grupları için verdiğim mücadeleye 22 yıl önce geldiğim ve büyük bir sevgi ve aidiyetle bağlı olduğum Beykoz’umuzda da devam ediyorum. Uzun yıllar Almanya’da emek verdiğim sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarla edindiğim tecrübelerimi Beykoz’da toplumsal faydaya çevirme fırsatı yakaladım.

 

 

 

Yönetiminde bulunduğum her dernek beni toplumun farklı sorunları ile yüzleştirdi. Bir taraftan küçük dokunuşlarla deniz yıldızı misali yüzlerce öğrencimize eğitim desteği verirken, diğer taraftan engelsiz yaşam mücadelesi içinde olan omurilik felçliler derneğinde imkansızı aşma çabalarına katkı sunmaya çalıştık. Ancak kısıtlı kaynaklarla ve gönüllülerle gerçekleştirdiğimiz projelerimiz her ne kadar bizi motive etse de, bu projeleri daha geniş kitlelere yayma sevdamız bizi siyasetle birleştirdi.

 

Elbette bu çatı 95 yıllık dev çınar, ATA’mızın bize en büyük armağanı Cumhuriyet Halk Partisidir. 2014 yılında meclis üyesi olarak aldığımız sorumluluk, bize Beykoz’un yıllardır kısır döngü içinde kalan sorunlarının çözülebilir ve Beykoz’un daha yaşanası bir kent olması için yönetim anlayışının derhal değişmesi gerektiğini göstermiştir. İşte tam da bu nedenle 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Beykoz Belediye Başkan’ı Aday Adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum.

 

Adayım, çünkü:

Ben ve çalışma arkadaşlarım, Beykoz halkının yaşam kalitesini yükseltecek yaratıcı ve yenilikçi projeler üreterek Beykoz’a değişim ve gelişimi destekleyen, doğayı koruyan bir yönetim anlayışı getirmek istiyoruz.

Hizmeti halkına veren, hedef odaklı, şeffaf belediyecilik yapılması gerektiğini biliyoruz. Üreten, kazandıran, Türkiye’nin ‘Marka Kent’ini yaratmayı amaçlıyoruz.

 

Adayım çünkü:

Beykoz ve Beykozluları çok iyi tanıyor ve yıllardır burada bilfiil çalışıyorum. Gelişim, refah ve mutluluk harici hiçbir karşılık beklemeden çabalıyoruz. Beykozumuzun daha iyi olanaklara sahip olabileceğini görüyor, bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz.

 

Adayım çünkü:

Yaygın bir coğrafyada kurulu olan kentimizin kangrene dönmüş imar, mülkiyet ve ulaşım sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünün Beykozdaki tüm iradelerin birleşmesi ve uzlaşmasıyla olacağına inanıyoruz.

 

Adayım çünkü:

Beykoz genç nüfusu ve girişimci ruhuyla kendi kendini yönetebilecek bir kenttir. Üreten, geliştiren ve kazandığını paylaşan bir Beykoz’un önünü açmak istiyoruz.

Kentin çok değerli ve kaybolmakta olan tarihsel ve kültürel kimliğini Beykozlular ile birlikte onarmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz.

 

Adayım çünkü:

Esnafımızın, balıkçılarımızın ve balıkçılığın sorunlarının farkındayız. Sosyal Belediyecilik kapsamında sunacağımız destek ve çağdaş projeler ile esnafımızı kalkındıracağız.

Gerekli projeleri hayata geçirmek için ihtiyaç duyulan bilgi, donanım ve en önemli motivasyona sahibiz.

Yeni istihdam alanları yaratmak için Beykozumuzun özel dokusunu koruyarak, yatırımcılara cazibe merkezi haline getirecek projelerimizi hazırladık.

 

Adayım çünkü:

Çalışan annelerimizin çocukları için sağlıklı ortamlar sunan çocuk yuvaları ve kreşlere ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz.

Gençlerimizin içinde bulunduğu sorunları biliyoruz.

Engelsiz bir kent için atılması gereken tüm adımları mağduriyeti yaşayan Beykozlumuzla birlikte çözmeyi istiyoruz.

Tüm bu sorunların çözümü için bölgemizde eğitim, sağlık, spor ve gençlik merkezlerini açmak öncelikli çalışmalarımız olacaktır.

 

Adayım çünkü:

Planlı şehirciliğin örneği, “güzel kent” hayalimiz var.

 

Adayım çünkü:

Halk ile sosyal dayanışma içerisinde, eşitlikçi ilkemizle Beykoz’a dostluk, kardeşlik ve refah getireceğimize inancımız tam.

 

Adayım çünkü:

Bugüne kadar sahip olduğumuz tüm tecrübeyi daha yetkin projelerle halkımıza hizmet olarak sunmayı amaçlıyoruz.

 

İşte bu sebeplerle, inandığımız projelerimizi hayata geçirebilmek, İstanbul’un ve Türkiye’nin örnek ilçesi olup insanımızın kazanacağı bir kent yaratmak için halkımızdan yetki ve destek talep ediyoruz.