24 Eylül 2018 00:17

Gözler Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’nda!

Elmalı Gölü çevresinde Dünyanın en büyük park alanı olarak tasarlanan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’nın açılışı için vatandaşlar sabırsızlıkla bekliyor.

Elmalı Gölü çevresinde Dünyanın en büyük park alanı olarak tasarlanan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı’nın açılışı için vatandaşlar sabırsızlıkla bekliyor. 

Türkiye’nin 7 bölgesinden ve 81 ilinden esintiler taşıması hedeflenilen Ümraniye ile Beykoz arasında ki eşsiz alanla ilgili çalışmalar yıllardır ağır da olsa devam ediyor. 

7 devasa mesire alanından oluşan kent ormanı ziyaretçilere doğayla iç içe huzur dolu bir ortamda piknik, spor, dinlenme ve birçok aktiviteyi bir arada yapma imkânı sunması bekleniliyor. Aynı zamanda Kent Ormanı’na Beykoz Belediyesi tarafından yapılan nikah sarayı geçtiğimiz ay açılmış olup, bir de macera parkı yapılması bekleniliyor.

Anadolu’nun geleneksel kültür öğelerini yansıtması hedeflenilen Elmalı Kent Ormanı’nda, 81 ile özgü ürünlerin satıldığı bir yöresel pazar da yer alması bekleniliyor. Ziyaretçilere huzurlu ve dingin bir ortam sağlayabilmek için akülü araç ve bisiklet kiralama noktaları kurulması da planlar arasına eklenmiş durumda.

Ziyaretçilere eşsiz güzellikler sunacak 7 mesire alanı Gülistan, Lalezâr, Karanfil, Sümbül, Gelincik, Menekşe ve Çiğdem isimlerinden oluşuyor. Çiçek isimlerini taşıyan mesire yerlerinde bu çiçeklere özel bahçeler tanzim edilecek ve festivaller düzenlenecek. 

Mülkiyeti Beykoz Belediyesi’ne geçtikten sonra bir türlü tamamlanamayan ve açılışı yapılamayan Kent Ormanı’nın yerel seçim öncesi bir tariht görkemli bir törenle hizmete sunulması bekleniliyor.