22 Ocak 2017 21:54

GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ

Beykoz’un Çubuklu Mahallesi’nde, Beşevler mevkisinde araba çarptığı anlaşılan ve can çekişen bir köpeği kurtarma çabası ilgisizlik sonucu malesef başarılı olamadı. İBB yetkilileri Beykoz Belediyesi yetkililerinin ilgisizliğine sitem ettiler.

Beşevler’de arabanın çarptığı bir köpek can çekişirken bölgede bulunan Boğazın Fatihleri Platformu Yöneticisi Cem Biçer acı çeken hayvanın üstünü örttü ve yaraları sardı. Beykoz Belediyesi’nin duyarlı olduğu konulardan biri olarak da hayvanlara sahip çıkması biliniyor. Zaman geçtikçe hayvanın durumu daha da kötüye giderken duyarlı vatandaş Beykoz Belediyesi’ni aradı. Beykoz Belediyesi’nin ilgilenmemesi şaşırtırken, vatandaş bu sefer de İBB yetkililerini aradı. 

Beykoz Belediyesi: Biz İlgilenemeyiz..

İddialara göre Beykoz Belediyesi’nde telefonu açan yetkili herhangibi bir yönlendirme yapmazken, durumu duyduğunda ”Biz 17:00’a kadar çalışıyoruz. Biz ilgilenemeyiz” cevabını verdi. Sonradan yılmadan hayvanı kurtarmak için mücadele eden Cem Biçer, İstanbul Büyükşehir Belediye yetkililerini arayarak durumu bildirdi. İBB‘nin acil yardımı olmamasından dolayı Avcılar’dan gelen ekipler 1 saat sonra Beykoz’a gelebildi. Gelen ekipler yaralı hayvanı arabaya koyarak acil yardım için Avcılar’a getirdiler.

İBB YETKİLİLERİ: Belediyeniz nasıl gelmez. 10 dakikalık mesafe !

Duyarlı vatandaşı tebrik eden İBB yetkilileri, Beykoz Belediyesi’nin olayla ilgilenmemesine şaşırarak ”Belediyeniz nasıl gelmez. 10 dakikalık yol. Biz yaralı hayvanı getireceğiz ama çok kan kaybı var” diyerek sitemlerini ilettiler. Gazetemize ulaşan Boğazın Fatihleri Platformu Yöneticisi Cem Biçer özel veterinerlere ulaştığını belirterek; ”İBB yetkililerini beklerken özel veterinerlere ulaştım. Çok uçuk rakamlar istediler” dedi. Köpeğin yolda öldüğüde verilen bilgiler arasında.