27 Aralık 2016 11:12

GÖKSU’DA GÖNÜLLER BİRLEŞTİ

Beykoz Belediyesi Göksu’da ulaşımı kolaylaştıracak, ilçeye yeni bir vizyon kazandıracak, trafiği ve bölge halkını rahatlatacak modern 15 Temmuz Gaziler Köprüsü ve bağlantı yollarının açılışını yaptı.


12 metre genişliğinde, 16 metre uzunluğa sahip 15 Temmuz Gaziler Köprüsü’nün 2 tarafına 1,50 metre genişliğinde yaya geçidi yapılarak Yeni Mahalle ve Göztepe Mahalleleri birbirine bağlandı. Bölge halkının yoğun katılım gösterdiği açılışa; Beykoz Kaymakam Vekili Şile Kaymakamı Salih Yüce, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Oldukça yoğun geçen programda Beykoz Belediyesi bayrak dağıtımı gerçekleştirdi.İlk konuşmacı olarak sahneye Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci çağrıldı. Mikrofonu eline alan genç Muhtar şunları söyledi.
”Yine bir açılışta başkanımla beraberiz, sizlerle beraberiz. Her sene güzel bir açılışla bir araya geliyoruz. İnşallah seneye de Yenimahalle Spor Kompleksi açılışı gerçekleştiririz diyorum başkanıma. Bu açılışların artmasını temenni ediyoruz. Şimdi köprünün yapılışını izledik. Ne kadar meşakatli bir iş olduğunu gördük. Allah yapanlardan, vesile olanlardan, Arkboyu Dernek Başkanı Sayın Murat İlnam, Cemal Cıkcık, onların emeği çok büyük. Belediyemizden Sayın Başkan Yardımcımız Muharrem Kaşıtoğlu, eski Muhtarımız, her kim bu işlere vesile olduysa buradan kazandığı bütün sevap geçmişlerine olsun diliyorum.Hayırlı olsun diyorum Yenimahalle’ye, Göztepe’ye.

Konuşmalarına devam eden Muhtar şöyle devam etti. ”Şimdi mikrofonu elime almışken biraz konuşayım diyorum. Her zaman bir arada bulamıyoruz değerli halkımızı. 3 yıllık muhtarlık dönemimde Belediyemizin desteğiyle Belediyemizin sayesinde 40’a yakın sokağımızı astfaltladık. Bir çok sokağımızda kaldırım çalışması yaptık. Vatandaşların talebi üzerine korkuluk, çelik bariyer, pano çalışmaları yaptık. Şuan da devam eden merdiven çalışmaları var. Bunun için değerli başkanım size çok teşekkür ediyorum. Daha iyisini hakkediyoruz. Diğer Muhtarlarım bana bakıyorlar. Allah tüm muhtarlarımıza bu hizmetleri almayı nasip eylesin diyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Yenimahalle Muhtarı konuşmasını tamamladıktan sonra kürsüye Göztepe Muhtarı Ahmet Duran çağırıldı.
.

Göztepe Muhtarı Ahmet Duran: Anadoluhisarı, Göksu, Göztepe, Yenimahalle biz aynı mahalle gibiyiz. Bu köprüler bizi daha da yakın bağladı. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Şehitlerimizin de ruhu şad olsun.

Muhtarların konuşmasının ardından kürsüye yoğun alkışlar eşliğinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek çağırıldı.

Başkan Çelikbilek: Çok Değerli Kaymakamım, Meclis Üyesi arkadaşlarım, Başkan Yardımcılarım, çok değerli muhtarlarım, basın mensubu arkadaşlarım, Yenimahallemizin, Göztepemizin, Hisarımızın güzel insanları, hepiniz hoşgeldiniz. Meclis üyelerim, hepsi burada, yoklama yapmayacağım eksiksiz buradalar. Aynı zamanda bir meclis üyesi arkadaşımızında değerli bir evladı dünyaya geldi onu da tebrik ediyoruz. (Sinan Çıtlak) Uzun ve bahtiyar ömürler diliyoruz. Evet bu bir sevda işi. Bizim bu bölgede mazimiz var. Buranın anlamı var benim için.

Bir anda geçmişe giden Başkan Çelikbilek sözlerine şu şekilde devam etti: Baraj kapaklarını açtığında dere kenarında zor anlar yaşandığını biliyoruz. Geçemezlerdi köprüler yoktu. Hemen yukarı çıktığımızda 20 sene önce o köprüyü yaptık. O tabi yetmedi, ihtiyaçlar arttı. Biz hep buraya bir köprü yapmak için heves ettik. Şükürler olsun bugün mutluluğunu yaşıyoruz. Beykoz’a Beykozluya ne yapsak azdır diyorum. Açılışlara doymayacağız. Ne kadar hizmet yaparsak o kadar övüneceğiz. Doğru yaparsak yanımızda olun, yanlış yaparsak karşımızda olun. Çünkü dost acı söyler derler. Siz bizlerin dostusunuz. Bu arada soğuktan parmaklarım dondu. Akşam Kiev’le oynayan Beşiktaş gibi olacağımızı düşünemedim. Bu akşam Beşiktaş’ı destekliyoruz. Onlara da burdan başarılar diliyorum.

Şile Kaymakamı, Beykoz Kaymakam Vekili Salih Yüce: Güzel Beykozumuzun güzen insanları. 15 Temmuz Gaziler Köprüsü’nün açılışına hoşgeldiniz. Çanakkale ruhuyla destan yazan 15 Temmuz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize mutlu, sağlıklı yıllar diliyorum. Bir büyüğümüz ulaşamadığınız yer sizin değildir diyordu. Köprülerimiz yollarımız ulaşımın en önemli araçları. Artık çağımızda ulaşımında çağdaş şekillerde yapılması gerekir. Sayın Başkanım nezdinde herkese teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların tamamlanılmasının ardından yeni bestelenen Beykoz şarkısı dinletildi ve ardından köprü açılışına geçildi. Kurdelelerin kesilmesiyle açılış yapıldı. Ardından bu hizmetin mimarı Yücel Çelikbilek arabasıyla köprüden geçti. Oldukça samimi, sempatik ve espirili tavırlarıyla halkın bağrına bastığı Başkan Çelikbilek vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çekildi.