15 Nisan 2020 21:03

GMG Onursal Başkanı Cengiz Aygün: Tüm gelirlerimizi Devletimize bağışlıyoruz

Gün Medya Grubu Onursal Başkanı Cengiz Aygün, yeni tip Koronavirü salgınına karşı evde kal çağrısını yineledi.

GMG Onursal Başkanı Cengiz Aygün: Tüm gelirlerimizi Devletimize bağışlıyoruz

Gün Medya Grup (GMG) Onursal Başkanı işadamı Cengiz Aygün, Beykoz Aktüel Gazetesi’ne özel açıklamalar yaptı.

‘’Hassas bir süreçten geçiyoruz’’

Gerek dünyanın, gerek ülkemizin pandemi ile mücadele ettiğini ifade eden Aygün, ‘’Bu süreçte herkes üzerine düşen görevi vakit kaybetmeksizin en iyi şekilde yapmak zorunda. Tabi üzerimize düşen görev nedir diye sorduğumuzda bir vatandaş olarak ilk cevap bu süreçte imkanımız varsa evde kalabilmek, imkanımız yoksa da dışarıda bulunduğumuz süreçte sosyal mesafe kuralına azami ölçüde riayet etmektir. Hassas bir süreçten geçiyoruz” dedi.

‘’Sağlık ordumuz büyük fedakarlık yapıyor’’

Virüsün bulaşma ve yaygınlaşma riskinin çok fazla olduğunu belirten Aygün, ‘’Devletimiz ve konunun otoritesi bilim insanları “Evde Kal” diyor. Sen, ben, o, biz, siz; bir şekilde evde kalabiliyoruz. Kimilerimiz işini evinden yürütebiliyor.
Bazılarımız bilişim imkanlarıyla evden organize olabiliyor. Ama doktorlar, hemşireler? Onlar çalışıyorlar! Hastanedeler, hatta evlerine gidemiyorlar,
aile fertlerinden uzaklar. Bizler bir risk altındaysak, Sağlık Ordumuz on risk altında, maalesef ama buna rağmen cansiperane mücadele edip, işlerini yürütüyorlar. Yanı başındaki evine gidemeyip, kamu misafirhane ve otellerde kalmak zorunda kalıyorlar. Bu yoğun çalışma içinde virüse maruz kalıp yoğun bakımda yatanlar var. Hayatını kaybeden şehitler var. Hal ve durum böyleyken; sağlık çalışanlarımıza öncelikle devlet olarak daha bir farklı ve özenli davranmak zorundayız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun’’ dedi.

‘’Şer odaklara ve provokasyonlara dikkat’’

Böylesi genel ve umumi bir belayı provoke etmek isteyenlerin olduğunu belirten Aygün, ‘’Aman dikkat… Aman fırsat vermeyelim, gaza gelmeyelim, birilerinin ekmeğine yağ sürmeyelim. İçeri ve dışarı kaynaklı şer odaklarının psikolojimize oynamasına, sinir uçlarımıza dokunmasına ve  ayarlarımızı bozmasına meydan vermeyelim. Yoksa kendi elimizle kendi geleceğimizi yakarız. Öyle bir kavşakta ve kıldan ince kılıçtan keskin süreçteyiz ki; hassasiyeti çok büyük ve olası riski kabul edilemeyecek kadar tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilir’’ dedi.

‘’Kimseyi işten çıkarmayacağız, kısa çalışma desteğinden faydalanmayacağız’’

Gün Medya Grup (GMG) olarak işyerlerinde gerekli dezenfektanların yapıldığını belirten Onursal Başkan Cengiz Aygün, çalışanlarına home ofis şartlarını hazırladıklarını belirtti. Aygün, ‘’ Gün Medya Grup olarak hesaplarımızı yıl sonuna kadar öz kaynaklarımızla sabitledik. Faaliyetlerimiz bulunan hiçbir sektörde hiçbir personelimizi #koronavirüs kaynaklı işten çıkartmayacağımız gibi kimseyi zorunlu izne göndermeyeceğiz veya ücretsiz izin kullanmaya da zorlamayacağız. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan Kısa Çalışma Desteğine, ihtiyacı olabilecek daha çok firmanın yararlanabilmesi adına devletin maddi desteğinden de faydalanmayacağız’’ dedi.

‘’Gün birlik günüdür, şirket olarak 2019 yılı gelirlerimizi bağışlıyoruz’’

Aygün, ‘’Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak, Devletimizin başlatmış olduğu kampanyaya GMG olarak, 2019 yılı gelirlerimizin tamamını bağışlama kararı aldık. Bu kararla iş dünyasına bir nevi çağrımız şudur ki, gün birlik, beraberlik günüdür. Bu sürece hepimiz destek vermeliyiz. Başka Türkiye yok’’ dedi.