15 Mayıs 2017 16:38

GENÇ BEYİNLER HARİKALAR YARATIYOR

İlçemizde bulunan Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Kampüsünde Fransızca Siyaset Bilimi Bölümünde öğrenim gören genç beyinler, ”Bizden” adında dergi kurdular.

Farklı farklı illerden, farklı farklı kültürlerden gelen 22 arkadaş, fikir birliği ederek dergi çıkarmaya karar verdiler. ”Toplum için ne yapabiliriz”, ”Gençliğin sesini nasıl duyurabiliriz?” diye fikir jimnastiği yaparak sık sık görüşmeler gerçekleştiren genç beyinler, arkalarında hiçbir sponsor olmadan ortaya çok güzel ürün koydular. Görüşmelerini, edebiyat ve şiir düşkünlerinin mekanı olan Bohem Göksu’da gerçekleştiren ”Bizden” ekibi Beykoz Aktüel’e konuştu.

”İnanmak başarmanın yarısıdır..”
”Hayatta her zaman bu söze inanmışızdır. Her zaman ilk adımın bu sözle geldiğine inanmışımdır. Bizler ‘Bizden Dergi’ ekibi olarak sadece bir ay önce ilk adımımızı attık ama inançla yoğurduk kalbimizdeki aşkı. Bizler, başarısızlığın olmadığına yalnızca başarının iyi organize olmuş ekiple geleceğine inandık ve başardık. İnanç adımından sonra aynı sofra etrafında toplandık, aynı amaçlar uğruna birbirimize kenetlendik. Sonuç olarak görüyoruz ki kısacık zaman diliminde inandığımız emelimize de ulaştık. Bundan sonraki süreçte de biz gençlerin,  ‘Bizden’ size yansımalarını ‘Bizden’in satır aralarında bulabileceksiniz. Unutmayalım ki insanlar satır aralarında saklanır” ifadelerini kullandılar.
Bizler de Beykoz Aktüel Gazetesi olarak ”Bizden” ekibine başarılar diliyor, gençliğin her zaman destekçisi olacağımızı belirtiyoruz.