10 Mart 2017 18:02

GAZİ YENİMAHALLE’YE BİR OTOBÜS FAZLA GÖRÜLDÜ

Beykoz’un en kalabalık mahallelerinden biri olan Yenimahalle’de otobüslerin kalabalıktan dolması, vatandaşların binememesinden ve sık geçmemesinden dolayı ilave otobüs talebi uygun görülmedi.

15 Temmuz Hain Darbe girişiminde Göksu, Kavacık ve Çengelköy’de canlarını siper ederek kahramanlık örneği gösteren, 36 tane gazi veren Beykoz’un Yenimahalle Mahallesi’nin otobüslerin arttırılması talebi İETT tarafından reddedildi. Öncesinde de Beykoz Belediyesi’nin Muhtarlarla istişare programında söz hakkı alarak Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek‘le Yenimahalle Mahalle Muhtarı Nevzat Cebeci arasında şu diyaloglar geçmişti.
Nevzat Cebeci: 5.000 Afgan vatandaş var. Bunlar nüfusta kayıtdışı olduğu için ulaşımda normal nüfusa göre hizmet veriliyor. 5.000’de fazladan insan olduğu için ulaşımda sorunlar yaşanıyor. Biz otobüslerin sıklaştırılmasını istiyoruz.
Yücel Çelikbilek: Bu sorunu ne ben çözebilirim ne de sen çözebilirsin. 5.000 Afganlı sizin misafirinizdir, onlara iyi bakacaksınız.
Nevzat Cebeci: Başkanım Üsküdar’a otobüs arttırılsın. Başka bir şey istemiyoruz. Onlar bizim zaten 15 yıldır misafirimiz.
Yücel Çelikbilek: Netice itibariyle onlar orada yaşıyorsa o Afganda binecek, Kastamonulu da binecek, Karslı’da binecek. Allah’ın kulu ya sokağa mı atacaksın? Sen binme ben bineyim mi diyeceksin?
Nevzat Cebeci: Başkanım Üsküdar’a bir tane daha otobüs ekleyelim. Başka sorunumuz yok.
Yücel Çelikbilek: Senin bahsettiğin kadar otobüs verme şansaları yok. Bana göre olmaz. Mümkünatı yok. Nasıl yapacaklar ki..
Muharrem Kaşıtoğlu: Bazı otobüsleri büyüttük ama yine de yetmiyor maalesef. Ayrıca otobüs şöförleri o hatta çalışmak istemiyor.
Bu diyalogların ardından Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Beykoz Kaymakamlığı aracılığıyla tekrar İETT’ye dilekçe verdi. İETT’nin verdiği cevap ise aşağıda ki fotoğrafta belirtildiği gibi olumsuz. Yenimahalleliler Muhtarlarının çabalarına teşekkür ederken, yetkililere sitemlerini belirtiyorlar.