30 Eylül 2018 19:22

Faciadan Dönüldü! Sele Kapılan Araçlar Korkuttu…

Beykoz, afetin yaralarını sarmaya çalışıyor. Zaman ilerledikçe boyutu ortaya çıkan afetin hasar boyutu görenleri şaşırtmaya devam ediyor. Sel afetinin vurduğu Beykoz’da, sele kapılan araçlar güçlükle çıkartıldı. Kullanılamaz hale gelen araçlara ilişkin tek sevindirici gelişme, herhangi bir can kaybının olmamasıydı.

Bugün sabah saatlerinde başlayan kuvvetli yağış, Beykoz’u tamamen esir aldı. Birçok evden su baskını olduğu şeklinde haberler gelirken, Elmalı Deresi’nin taştığı ve yıldırım düştüğü haberleri ulusal medyaya da konu oldu. Sağanak yağışın kesildiği şu saatlerde ise gerek Belediye ekipleri ve gerekse Devlet birimlerinin Beykoz’daki durumu normalleştirmek adına çalışma başlattığı öğrenildi.

 

Beykoz, afetin yaralarını sarmaya çalışıyor. Zaman ilerledikçe boyutu ortaya çıkan afetin hasar boyutu görenleri şaşırtmaya devam ediyor. Sel afetinin vurduğu Beykoz’da, Belediye Meclis Üyesi de olan Yılmaz Özdemir’in 3 aracının sele kapıldığı görüldü. Can kaybının yaşanmaması ile büyük bir faciadan kılpayı kurtulan Özdemir ve ailesine ait araçlar  vinç yardımıyla suların içerisinden çıkartıldı.

İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Yılmaz Özdemir’e ‘geçmiş olsun’ iyaretlerinde bulundu. Afetin boyutlarını aktarmaya devam eden gazetemizvolarak bir yandan bölge halkının sesini duyurmaya çalışıyor, diğer yandan da tüm afetzedelere, Yılmaz Özdemir ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.