11 Mayıs 2020 03:43

Erdoğan açıkladı: Beykoz’da maske satışı başladı!

Beykoz’da da ücretli maske satışı başladı. Peki maskeler nasıl ve kaç paraya temin edilebilecek?

Erdoğan açıkladı: Beykoz’da maske satışı başladı!

Cerrahi ve bez maske satış yetkisi verilen eczane, medikal firma ve marketlerde vatandaşa sunulan maskelerin adedinin fiyatı Ticaret Bakanlığınca KDV dahil 1 lira olarak belirlendi.

Yeni tip koronavirüsten korunmak amacıyla vatandaşlardan ısrarla kullanılması istenen maskeler, 5, 10 ve 50’lik paketler halinde alıcıya sunuluyor.

“Herkesin maske takmasını temin ediyoruz”

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, maske satışının yasaklandığı günden bu yana ücretsiz maske dağıtımında birçok kesimin maskeye ulaşmada sıkıntı yaşadığını ifade etti.

Bugün itibarıyla ücretsiz maske hakkı olmayan kişilerin de tanesini 1 liradan satın alarak maskeye ulaşmalarının yolunun açıldığını belirten Sarıalioğlu, şunları kaydetti:
“Dileyen herkesin maskeye ulaşması sağlanacak. Ücretsiz maske alanın da daha fazla maske talebi varsa onu da sağlaması mümkün olacak. Biz 10 gün için 5 maske veriyorduk ama bazılarına yetmiyordu. Her gün 2-3 maske kullanması gerekenler oluyordu. En azından ücretiyle beraber istedikleri kadar maske temin etme şansına sahip olacaklar. Bu anlamda doğru bir uygulama oldu. Bu şekilde, hem sokaktaki herkesin maske takmasını talep ediyoruz hem de erişimlerini sağlamış oluyoruz.”