4 Aralık 2019 21:49

Engelleri Hep Birlikte Ortadan Kaldıralım!

Beykoz’daki 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlaması, renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Murat Aydın’ın da katıldığı programda, 350 engelli vatandaş gönlünce eğlendi.

Beykoz’daki 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlaması, renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Murat Aydın’ın da katıldığı programda, 350 engelli vatandaş gönlünce eğlendi.

Beykoz Engelleri Aşıyor sloganıyla hayatın her anında engellilere hizmet eden Beykoz Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü muhteşem bir programla kutladı.

Beykoz'da Engelsiz ve Keyifli Bir Gün-7

Her yaştan 350 engellinin katıldığı programda bir konuşma yapan Başkan Murat Aydın, “Bizim her günümüz sizlerle birlikte geçiyor, her daim beraberiz. İyi günde de kötü günde de yanınızdayız. Bu tip özel günler, farkındalık oluşturmak, engelli kardeşlerimizin kendilerine sunulan imkan ve fırsatlardan haberdar olması ve karşılıklı sevgimizi göstermek açısından anlamlı tabii. Hepinizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum. Bugün azmin, cesaretin, sevginin günü. Beraberiz, mutluyuz ve sizleri çok seviyoruz.” dedi.

 

 

Beykoz'da Engelsiz ve Keyifli Bir Gün-6

“Hayatın her anında engelli hemşehrilerimizin yanındayız.” diyen Başkan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sıcak yemek, ev temizliği, araç ve ulaşım, fizyoterapi, eğitimler, kurslar gibi birçok destek ve hizmetle onların yanındayız. Engellilerimiz ve kıymetli aileleri için emek veren bütün çalışma arkadaşlarıma, özellikle Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”

Beykoz'da Engelsiz ve Keyifli Bir Gün-5

Okul ve derneklerin sergi açılışı ile başlayan programın önemli konuklarından biri de başarılı tenisçi Ebru Bulgurcu’ydu. Azim ve inanç olduktan sonra ortada bir engel de kalmadığını ifade eden Bulgurcu, kortlarda Beykoz’u temsil etmenin kendisi için bir gurur olduğunu söyledi. Başarılı sporcu, kendisine destek veren Beykoz Belediyesi ve STK’lara da teşekkür etti.

Beykoz'da Engelsiz ve Keyifli Bir Gün-4

Konuşmaların ardından folklor gösterisiyle renklenen programdaki coşku, müziğin başlamasıyla birlikte zirveye ulaştı.

Aileleriyle birlikte dans edip gönüllerince eğlenen engelliler, şarkılara neşeyle eşlik ettiler. Başkan Murat Aydın, yakından ilgilenip sohbet ettiği çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Beykoz'da Engelsiz ve Keyifli Bir Gün-3