24 Ocak 2018 13:39

ENGELLERİ BERABER AŞALIM

Türkiye Omurulik ve Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attılar.

Türkiye Omurulik ve Felçkliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attılar. Programa; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Samimi havada geçen programda ”Engel olmayalım, destek olalım” temalı bir video izletilerek günlük yaşamda engelli bireylere karşı nasıl davranmamız gerektiği anlatıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleşen programın sunumunu Arzu Başlantı yaptı. Ardından konuşan Beykoz’un mücadeleci siması TOFD BAŞKANI Saniye Efe ”Gelin birlikte olalım. Engelleri hep birlikte yıkalım. Benim geçmişte çektiğim sıkıntıları başkaları çekmesin” diye seslendi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın ”yapamadığımız her konuda aslında hepimiz birer engelliyiz” sözleri geceyi özetlerken, Beykoz’un ilk engelli servis aracını ilçemizde ki engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunan İbrahim Başlantı, yılın yardımseveri seçildi. Herkesin bir engelli adayı olduğunu vurgulayan konuşmasında Başkan Çelikbilek, engelli vatandaşlarımızı enerjilerinden ve mutluluklarından ötürü kutladı.