17 Aralık 2017 20:45

Elif Çelik Bir Yol Daha Var Dedi!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 Aralık Pazar günü yapılacak ilçe kongresi öncesi, CHP’li Elif Çelik’te İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24 Aralık Pazar günü yapılacak ilçe kongresi öncesi, CHP’li Elif Çelik’te İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. 
 

CHP Beykoz İlçe Binasında adaylığını açıklayan Elif Çelik yaptığı konuşmada;

“Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer

Bugün 17 Aralık 2017 Pazar… Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı için tarihi bir gün. Neden tarihi bir gün? Çünkü bu seçimle 2019 yılında yapılacak seçimlerin temelini atacağız. Hedefimiz 2019 da  iktidar olmaktadır. Biz diyoruz ki ya hep beraber olacağız.Ya Hiç olacağız.

Kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer,

Yıllardır sokaklarda Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve onun ilkelerini anlatan bir emekçiyim. Beykozluyum ve bir anneyim. Aynı zamanda bir iş kadınıyım. Beykoz’da ekmeğimi kazanıyorum. Yine Beykoz Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesiyim ve bu üyelik için seçim yapıldığını, rakiplerimin ise AK Partililerin yoğunlukta  olduğu insanlardan oluştuğunu  hatırlatmak isterim.

Sevgili Beykozlu Gönüldaşlarım,

Yönetim Kurulu Üyeliği de yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz örgütünde  geçen süreçte çok şey öğrendim. Aslında burasının bir partiden ibaret olmadığını aynı zaman bir okul olduğunuda gördüm. Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra İlçe Eğitim Sekreterliği görevini de üstlendiğim partimde, yüzlerce partidaşımızla tanışma olanağı buldum. Sokak sokak dolaştığım günlerde hem Cumhuriyet Halk Partisi’ne hem de diğer partilere gönül vermiş olan Beykozlularımızla  temas kurdum.

Bu sırada sosyal anlamda yardım sayılabilecek bir çok işin içerisinde de yer aldım ve bu sırada kaynayan çorbaya bir parça tuzu da kendim atma imkanını yakaladım.

Gittiğim her yerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin duruşuna yaraşır bir tavır sergilemeye gayret ettim. Hatalarım olduğunda bunları düzeltmek için de yoğun çaba gösterdim.  Yerel Gazete de yazdığım köşe yazılarımla, ilçemde yaşayan tüm Beykozlularla iç içe oldum. Beykozluların yüreğine, sevgisine dokundum. Gelen güzel mesajlarla geleceğe olan umudumu her geçen gün artırdım ve bu ilçeye olan hizmet aşkımı taze tutmayı başardım. Bu vesileyle edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak istediğimi belirtmek istiyorum.

Kıymetli Yoldaşlarım,

İçinde bulunduğumuz süreç, tıpkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sağlığında söylediği ve işaret ettiği sözlerle örtüşür niteliktedir. Cumhuriyetimizin temellerini yıkmak isteyen kişilerin 100 yıl önceden kalan zihniyeti, ne yazık ki bugün bile varlığını, inancını devam ettirmekte, korumaktadır. Türkiye Cumhuriyeti olarak son yıllarda üzülerek ve bedeller ödeyerek görmekteyiz ki, bizim mücadelemiz yalnızca dışarıda değildir.  Cumhuriyetimizin köküne dinamit koymak isteyen art niyetliler , bu memleketin insanlarını birbirine düşürecek kadar ileri gidebilmektedir. Vatandaşlarımız ise güveneceği bir limana yanaşarak, olup biteni daha sakin bir şekilde değerlendirmek istemektedir. İşte bu liman şimdi, tam da zamanı gelmişken Cumhuriyet Halk Partisidir.

Beykoz Halkının sorunlarını biliyoruz. Bunların başında Mülkiyet sorunu, işsizlik ve buna bağlı olarak bağımlılık gelmektedir. Yıllardır mülkiyet sorununu çözeceklerini  vaat ederek siyaset yapmalarına rağmen bugün halen Beykoz halkı mülkiyet konusunda tam bir karmaşa yaşamaktadır. Gençlerimiz iş bulamamakta ve uyuşturucu batağına sürüklenmektedir. İşte Cumhuriyet Halk Partisinin  politikaları bu sorunların üstesinden gelecek niteliktedir. Şu halde CHP yalnızca partililerimiz için değil; bu gerçeklere tanık olan tüm Beykozlular  için  bir liman’ değil midir?

Sevgili Cumhuriyet Halk Parti’liler

Aziz Dostlarım, Arkadaşlarım, Kardeşlerim

Şimdi zaman, eldeki tüm olanakları kullanarak yeniden harekete geçme zamanıdır. Şimdi zaman geçmişte olduğundan çok daha fazla emek verme zamanıdır. Bu, aynı zamanda tüm  örgütümüz içinde bu şekildedir. Eldeki veriler, Beykoz’un bir uçtan bir ucuna daha fazla şevkle ve emekle anlatılmalıdır. Sizin seçim yapacağınız lider ise bu noktada büyük önem taşımaktadır. Ne yazık ki partimiz ve partimizin Beykoz örgütünde  daha önce liderlik yapmış olan kişiler, kendilerinin seçilmediği andan itibaren kapıdan içeriye giriş noktasında bizlere kendilerini özletmektedir. Yalnızca bu ilçeye Başkan olanlar değil, bu ilçenin zamanında Yönetim Kurulu Üyesi olan kişiler ve hatta benim gibi Aday olmuş kişileri bile, seçilmediği andan itibaren kendi günlük yaşamlarındaki telaşa dalmaktadır.

Sevgili Yoldaşlar!

Elif Çelik olarak söz veriyorum!

Eğer seçilirsem ya da eğer seçilmezsem diye bir cümle asla kurmadan sizlere söz veriyorum. Her ne olursa olsun ben Elif Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve gönül verdiğim partimin kapısından her daim gururla, aşkla ve yüreği heyecan dolu olarak gireceğim. Emek verdiğim ve bununla övündüğüm partim Cumhuriyet Halk Partisinden asla uzaklaşmayacak ve küçük sorunları büyüterek özellikle gençlerimizin hevesini kırmayacağım.  Gençlerimizle birlikte sürekli sahada olacağım ve bunun sözünü verirken de hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar rahatım. Bunu daha önce Yönetim Kurulu Üyesiyken de bu partide hiçbir sıfatım yokken de zaten yaptım. Bundan sonra da yapmaya devam edecek, takdirinizi kazanmayı sürdüreceğim.

CHP’nin Aziz Üyeleri, Gönül Verenleri, Emek Verenleri,

Sizleri içimdeki Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk aşkıyla, CHP sevdamla, sımsıkı kucaklıyor ve özellikle bu partiye karşılıksız emek vermiş olan tüm üyelerimizin önünde sevgiyle ve saygıyla eğiliyorum.

Sizleri seviyorum ve her koşulda emek vermeyi sürdüreceğimi bilmenizi, buna inanmanızı istiyorum.

Bu süreçte bana tüm gücüyle destek olan başta örgütüm  olmak üzere  aileme, dostlarıma ve tüm parti emektarlarına sonsuz teşekkür ediyorum.

Huzurlarınızda  Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığına bende adayım.

‘’ÖNEMLİ OLAN FARKLI DÜŞÜNENİ,MUHALEFET EDENİ KAPININ ÖNÜNE KOYMAK DEĞİL SEÇİM AKŞAMLARI KAPININ ÖNÜNÜ BAYRAM YERİ HALİNE GETİREBİLMEKTİR’’ dedi.

Elif Çelik’in adaylık açıklaması,çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.