26 Nisan 2020 21:21

Ekrem İmamoğlu’ndan dev proje: Süt dağıtımı başladı!

Hangi çalışmayı yapıyor diye seçmenler tarafından sorgulanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, süt dağıtımı hizmetine başladı.

Ekrem İmamoğlu’ndan dev proje: Süt dağıtımı başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, 374 milyon lira olan sosyal yardım bütçesini 775 milyon liraya çıkartma kararı aldıklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak corona virüsü salgını önlemleri hakkında bilgi verdi.

”En değerli Proje”

İBB’nin 230 bin aileye zaten sosyal yardım yaptığını, 100 bin çocuğa süt dağıttığını anlatan İmamoğlu adil bir İstanbul yaratma hedefine en öncelikli gruptan başladıklarını ifade etti. İmamoğlu, “Benim en dev projem çocuklarımıza hizmet ve çocuklarımızın gelişimine katkı olacaktır. Sağlığını ve mutluluğunu düşünmekle çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak konusunda attığımız her adımın bu ülkenin de geleceğini teminata almak konusunda en temel adım olacağını biliyoruz. Çocuklar bizim en büyük değerimiz. Bu kentte onlar için adaleti sağlamak en önemli işimiz olmalı. Bulabileceğimiz her bir kuruşu, artırabildiğimiz her bütçeyi bu kentin çocuklarına harcamak en değerli proje” dedi.