9 Temmuz 2021 08:13

Ekrem İmamoğlu’ndan Beykoz’da Dernek ziyareti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kas-Der’in Beykoz’da bulunan genel merkezini ziyaret etti.

Ekrem İmamoğlu’ndan Beykoz’da Dernek ziyareti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Kastamonulular Dayanışma Derneğinin (Kas-Der) Beykoz’da bulunan genel merkezini İBB Başkan Danışmanı Gökhan Günaydın, İBB STK’lardan Sorumlu Başkan Danışmanı Hasan Akkuş, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’den oluşan heyet ile ziyaret etti.

Heyet, Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen, yönetim kurulu üyeleri, şube başkanları, federasyon başkanları tarafından karşılandı.

Burada konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kas-Der’in yeni genel merkeziyle kurumsallığını güçlendirdiğine işaret ederek şunları söyledi: “Kas-Der değerli bir sivil toplum kuruluşu. Kastamonu hemşehri dernekleri arasında önemli bir adım atıldığını hissedebiliyorum. Genel merkez binasının yenilenmesi ve bu yapının içindeki yönetimin aktif olmasını sağlamak ciddi bir adım. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

Ziyarette kadın ve erkek katılımcıların eşit olmasından etkilendiğini ifade eden İmamoğlu, “Kas-Der genel merkezinin canlı tutulmaya dönük kuvvetli bir tarafı var. Özellikle hemşehri derneklerinde kadın katılımcılar neredeyse yok denecek kadar az. Bugünkü toplantıda kadın ve erkek katılımcıların eşit olmasından son derece mutlu oldum.”  dedi.

Kastamonu Türkiye için kıymetli

Kastamonu’nun Türkiye için değerli olduğunu vurgulayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kentte kapsamlı bir ziyaret düzenleme hedefinin olduğundan bahsederek şöyle devam etti: “Kastamonu İstanbul’daki en yoğun hemşehri gruplarımızdan, en kalabalık illerden biri. Bu yönünün yanı sıra; Kastamonu Türkiye’miz için kıymetli. Gerçekten çalışkan ve emekçi insanıyla, kendini her türlü milli sorumlulukta vazifeli hissederek, hiçbir şeyden sakınmadan memleketi için, insanları için, kendisini, hayatını feda edebilecek özverileri tarihinde her zaman en hassas şekilde göstermiş bir şehrimizdir. Bu yönleriyle bizim için çok değerli bir coğrafya. Kastamonu’da bulundum ama çok hızlı bir geziydi, tadını alamadan geri döndüm. İnşallah daha farklı, daha içeriği geniş ve dolu dolu bir Kastamonu gezisi yapmaya fırsat buluruz. Memleketimizin her köşesi cennet. Gittiğim her yerinden olağan üstü derecede etkilendiğimi ifade edebilirim. Kastamonu’ya da gittiğimde bunun etkisini hissettim.”

Kas-Der genel merkeziyle sınırlı değil

Toplantının korana virüs salgını sebebiyle kişi sayısında sınırlı tutulduğuna değinen Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen ise 36 yıldır faaliyetlerini sürdüren derneğin çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

Derneğin İstanbul’un tüm ilçelerinde teşkilat yapısının bulunduğunu bildiren Şen, “Kastamonulular Dayanışma Derneği 1985 yılında kurulmuş, 36 yıldır aralıksız faaliyetlerini sürdüren bir sivil toplum kuruluşudur. Sadece bir genel merkezden oluşmamaktadır. İstanbul’un tüm ilçelerinde şubesi olan ve 70 binin üzerinde üyesi olan güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. İstanbul’daki Kastamonuluların dayanışmasını sağlamak adına, Kastamonu’yu kalkındırmak adına faaliyetlerimizi 36 yıldır aralıksız sürdürmekteyiz.”  dedi.

Kaynak: İstamonu