20 Ağustos 2021 14:39

Dünya Beykozlular günü kutlandı

Her sene renkli görüntüler ve müzik konserleri ile kutlanan Dünya Beykozlular Günü bu sene sınırlı sayıdaki etkinlik ile kutlandı.

Dünya Beykozlular günü kutlandı

Geçtiğimiz yıllarda büyük katılımlar ile Beykoz Çayırı ve Beykoz Stadı gibi alanlarda kutlanan etkinliklerin bu senekinde üst üste yaşanan felaketler nedeni ile sınırlı bir etkinlik programı vardı.

Akşam üzeri Beykoz Merkezde toplanmaya başlayan Beykoz Sevdalıları çeşitli marş ve tezahüratlar ile ortamı hareketlendirmeye başlarken başta İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Şubeye bağlı Polis Memurları ile Çevik Kuvvet’in yanı sıra İlçe Emniyetinde görev yapan ekipler meydan çevresinde önlemler aldılar.

Beykoz Spor Kulübünün Taraftar Grubu olan ” Boğazın Yargıçları ” Grubunca organize edilen etkinlikte belirtilen saat diliminde Beykoz Merkezi Sahilinde bulunan Atatürk Anıtına Grup adına Çelenk bırakıldı. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını müteakiben Yalıköy yolu üzerindeki sahile gruplar halinde, tezahüratlar, marşlar eşliğinde geçiş yapıldı.

Bu esnada ise Beykoz Merkez yönüne olan araç trafiği birkaç dakika da olsa önlem amaçlı kesildi. Sahile ulaşılması sonrasında yaklaşık 100 metrelik alanda belirli aralıklar ile dizilen Beykoz Sevdalıları deniz tarafından gelen teknede ilk yakılan meşale sonrasında 100 civarındaki diğer meşaleleri de yakmak sureti ile ortaya rengarenk bir görüntü kazandırdı.

Bir süre daha marşlar ve tezahüratlar ile yaşanan coşkuyu devam ettiren Beykoz taraftarları daha sonra bölgeden ayrılarak programa son verdiler.

Bu seneki etkinlik programı belirtildiği üzere kısa bir bölümü kapsadığından ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer geniş kesimlere özel bir davet yapılmadı. Etkinlik alanında dikkat çeken isim ise Beykoz Belediye Başkan Yardımcılarından ve Beykoz Belediyesi GSK Başkanı Fatih Sağlam idi. Sağlam etkinliğin çelenk koyma bölümü sonrasında alandan ayrıldı.