17 Ağustos 2017 18:48

DEPREMİ SADECE AĞUSTOS AYINDA HATIRLIYORUZ

Asrın felaketi 17 Ağustos 1999 Depreminin 18. Yıl dönümünde Kent Konseyi ve AFAD işbirliğiyle yapılan çalışmayla vatandaşlara deprem eğitimi verildi.

Asrın felaketi 17 Ağustos 1999 Depreminin 18. Yıl dönümünde Kent Konseyi ve AFAD işbirliğiyle yapılan çalışmayla vatandaşlara deprem eğitimi verildi. Beykoz Belediyesi, Beykoz Kent Konseyi ve İstanbul Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmayla asrın felaketi olan 1999 yılında yaşanan 17 Ağustos Depremi’nin yıl dönümünde vatandaşları depreme karşı uyardı. Depreme karşı tatbikatların sadece Ağustos ayında ve 17 Ağustos’un yıldönümünde yapılmaması gerekirken hemen hemen tüm ülke de benzer manzaralarla karşı karşıya kalındı. Beykoz’da yapılan tatbikatta çalışma için Beykoz Belediyesi önüne deprem simülatörü kuruldu. Yetkililer olası bir deprem anında vatandaşların nasıl korunması gerektiği ve neler yapmaları konusunda vatandaşlara eğitim verdi. Çalışma kapsamında ayrıca vatandaşlar deprem günülüsü formu doldurdu. Form dolduran vatandaşlara da ayrıca deprem eğitimi verildi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, “o büyük depremin ardından 18 yıl geride kaldı. Toplum olarak pek çok şeyi unutmaya meyilli insanlarız. Unutmak için 18 yılın da çok uzun bir zaman olduğu bir gerçek. Deprem İstanbullular için hiçbir zaman unutulmaması gereken bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Beykoz Kent Konseyi olarak AFAD işbirliği ile yaşanan acılara dikkat çekmek o acılı günleri hatırlamak ve eksiklerden hatalardan ders çıkarmayı sağlamak ve bilinçlendirmek adına bu çalışmayı yapıyoruz. Umarım amacımıza ulaşırız” dedi.

Etiketler: