27 Haziran 2018 15:28

Cumhurbaşkanı İlgilendi, Halk Karşılıksız Bırakmadı!

24 Haziran 2018 seçimleri sonuçlandı. AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerine göre oyları düşerken, Çubuklu Mahallesi’nde oyların artışı dikkat çekti.

24 Haziran 2018 seçimleri sonuçlandı. AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerine göre oyları düşerken, Çubuklu Mahallesi’nde oyların artışı dikkat çekti.

AK Parti 1 Kasım seçimlerinde ülke genelinde %49 oy alırken, 24 Haziran seçimlerinde ise 42.50 oy aldı. Milletvekilliğinde oy düşüşü hemen hemen her bölge de yaşanırken, Beykoz’un bir mahallesinde oylar arttı. O mahalle de Çubuklu Mahallesi oldu.

1 Kasım seçimlerinde %49 AK Parti oyu çıkan Çubuklu Mahallesi’nde, 24 Haziran seçimlerinde %50.62 oy çıktı. Çubuklu Mahallesi’nde ki oy artışının temel sebebi yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan… 

Çubuklu Mahallesi’nde yaşanan sorunlara doğrudan müdahele eden ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a talimatlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçmen kayıtsız kalmadı. Ülke genelinde %7’lik bir düşüşün olduğu seçimde Çubuklu Mahallesi’nde oylar %2 arttı. Çubuklu Mahallesi’nde Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a ise %60.5 oy çıkmıştır.

AK Parti’nin çalışkan Mahalle Başkanı Sezai Biçer ve yönetimi, Çubuklu’da kapı kapı gezerek halkın sorunlarıyla doğrudan ilgileniyor. Yenikapı’da yapılan mitinge yaklaşık 1.000 kişilik katılım sağlayan Mahalle teşkilatı, halkla bütün olarak hareket etmeye devam ediyorlar.

Çubuklu Mahallesi’ne, eski Çubuklulu olan İşadamı Cengiz Aygün ve Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Mücahit Ak ziyarete gelmiş, burada İşadamı Aygün önemli açıklamalarda bulunmuştu.
Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın dostu olan İşadamı Cengiz Aygün, tek tek soruları cevaplandırıp, çözüm konusunda adımlar atmıştı.

Başarılı çalışmalara imza atan Sezai Biçer Başkanlığında ki AK Parti Çubuklu Mahallesi, Beykoz’da AK Parti’nin yüz akı olarak, ender oy artışı olan mahallelerden biri olmuştur.