3 Ekim 2017 09:17

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, YÜCEL ÇELİKBİLEK’İ ARADI!

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun Kadir Topbaş’ın istifası sonrası Melih Gökçek ile ilgili paylaşımı çok ses getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkan Yücel Çelikbilek’i aradı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun Kadir Topbaş’ın istifası sonrası Melih Gökçek ile ilgili paylaşımı çok ses getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkan Yücel Çelikbilek’i aradı. Muharrem Kaşıtoğlu’nun, Melih Gökçek Başkanım. Yaklaşık 100 yıl süren hizmet sevdanıza teşekkür eder, sivil hayatınızda başarılar dilerim, demek için sabırsızlanıyorum” cümleleri sonrası başta AK Parti’ye muhalif kimlikleri ile tanınan ODA TV, Sözcü, Cumhuriyet Gazetesi olmak üzere birçok basın kuruluşu haber yapmıştı. 
AK Parti kulislerinde ise Melih Gökçek’in heryeri ayağa kaldırdığı, Muharrem Kaşıtoğlu’nun istifasının istendiği konuşulurken son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i aradı. Beykoz Meclis Üyeleri Derneği’nin kahvaltılı programında dışarı çıkarak Cumhurbaşkanı ile konuşan Başkan Çelikbilek’in; Cumhurbaşkanı ile konuşurken suratının gergin olduğu gözlendi. Konuşma bitince sahneye çıkan Çelikbilek; ”Siyaset böyle birşey. Bir anda Devletin zirvesi ile konuşabiliyorsunuz. Şimdi Cumhurbaşkanımız aradı. Bir problem vardı’‘ ifadelerini kullanmakla yetindi. İzmit Belediyesi’nin Cumhurbaşkanı ile ilgili heykel yapmasının ardından ”İşinize bakın işinize, vatandaşın derdini çözün” cümlelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aynı ifadelerin benzerini Başkan Çelikbilek’e de kullandığı kulislerde konuşuluyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Disiplin Kuruluna Verin”

Melih Gökçek’e yakınlığı iddia edilen Beyaz TV’de sabahları ”Uyan Türkiyem” adlı programı sunan Tahir Sarıkaya ise 20 Eylül günü yayınladıkları programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muharrem Kaşıtoğlu ile ilgili disiplin kuruluna verin talimatını verdiğini ifade etti. Oysa ki Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu hem 15 Temmuz Gazisi, hem de İlçe de geniş bir nüfusa sahip Kastamonuluların İlçede ki temsilcisi.