16 Nisan 2018 10:50

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Küçüksu Çayırı’nda Mısır Kazanları Kaynasın”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi öncesi salonun önündeki vatandaşlara seslendi. Erdoğan daha sonra ise Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi’nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi öncesi salonun önündeki vatandaşlara seslendi. Erdoğan daha sonra ise Beykoz 6. Olağan İlçe Kongresi’nde açıklamalarda bulundu.

Beykoz Aktüel Gazetesi’nin halkın sesi kimliğiyle sürekli gündemde tuttuğu, Küçüksu Çayırı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündemine girdi. Küçüksu Çayırı’nın dokusuna zarar verildiği günlerde Beykoz Aktüel Gazetesi ”Hiç mi Vicdanınız Sızlamadı?” manşetiyle yayına çıkmıştı. Sonrasında İBB Eski Başkanı Dr. Kadir Topbaş ile Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit AK bir görüşme gerçekleştimişti. Dr. Kadir Topbaş, ”Yakın zamanda Küçüksu Çayırı’nda halkın içini ferahlatacak bir proje gerçekleştireceğiz. Biz Küçüksu’da büyüdük, yüzmeyi orada öğrendik” ifadelerini kullanmıştı. Dr. Kadir Topbaş bu görüşmeden 6 gün sonra İBB Başkanlığı’ndan istifa etmişti.

“KÜÇÜKSU KASRI’NI YAZA KADAR BİTİRELİM”

Evvelsi gün Küçüksu Çayırı’na geldim diyen Erdoğan, “Orayı şöyle bir gezdik, orada eski günleri hatırladım. Benimle kuşak olanlar hatırlar. Orada mısır kazanları vardı. O mısır kazanlarını yeniden kaynatmaya var mıyız? Altına otoparkımızı yaparak orayı bir kasır haline getirelim. Sayın başkan onu da bu yaza yetiştirelim. Beykozlu oraya layık değil. Yapmamız lazım. Biz ta Kasımpaşa’dan pikniğe geliyorduk. Orada sahada vardı, maç yapardık. Arkamdaki Paşabahçe Stadı’nın dili olsa da konuşsa, ne günler geçirdik” diye konuştu.

“İBB BAŞKANI’NA TALİMAT VERİYORUM, KİPTAŞ ELİYLE BURAYI YAPALIM”

Beykoz’un imarı ile konuya değinen Erdoğan, “Sizlere tapular dağıttık. Her şeyi hukuk içinde halledeceğiz değil mi? Mahkemenin aleyhde karar verdiğini bizim düzeltmemiz mümkün mü? Belediyeden yazı gelmez, yargıdan gelir. Vermeyin müteahhitlere, İBB Başkanı’na talimatı veriyorum. Kiptaş eliyle bunu yapalım. Bir kısım müteahhitlere verince her türlü numarayı yaparlar. Bu dağıtılan tapularla ilgili talimatı veriyorum, belediye, İBB, Kiptaş eliyle bunu yapacağız. Kimsenin oyununa gelmeyin. Hele hele Bay Kemal’in oyununa hiç gelmeyin. Burada Karadenizli ağırlıkta değil mi? Ben de Karadenizliyim. Ama ayrım yapamam” dedi.