• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 2 Mart 2019 19:53

  Coşkun Tosun: “Yenimahalle’nin Sorunlarıyla İlgilenmediler”

  Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle sakinleriyle bir araya geldi.

  Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

  CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, Yenimahalle’deki toplantıya Meclis üyesi adayları ile katıldı.

  CHP Adayı Coşkun Tosun: “Yenimahalle’nin sorunlarıyla ilgilenmediler” 

  “Yenimahalle’nin sıkıntısı büyük. Sadece Yenimahalle değil, bütün Beykoz’un sıkıntısı aynı. Oflu Mustafa, ‘başkan acil buraya gel’ dedi ve ikiletmeden Yenimahalle’de geldiğimde, buradaki sorunlardan bana bahsetmeye başladı.

  Sorun olduğunu biliyordum ama bu kadar olduğunu bilmiyordum. Ama bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Değil de en çokta Yenimahalle’den oy aldılar. Bunlar uzun zaman uyumuşlar, yatmışlar. Şu Yenimahalle’nin sorunu nedir, vatandaşın çektiği nedir, gelipte soralım dememişler.

  Yenimahalleli sarı alanla uğraşıyor, ormanla uğraşıyor, 2b ile uğraşıyor, doğrusunu söylemek gerekirse sorunlardan başını kaldıramıyor. Ama kimsede demiyor ki; Yenimahalleli vatandaşlarımızın sorunlarını çözelim, bu mahallenin sıkıntılarına son verelim demiyor.

  Yılmaz Işık kardeşim, Yenimahalle’nin 5 yıl boyunca sorunlarıyla uğraşıyordu ama tek başına kaldı. Bu dönem ise Yenimahalle’den 2 meclis üyesi aldık. Tabi Yılmaz Işık kardeşimizi de bir yere bırakmayacağız, hep beraber Beykoz’u yöneteceğiz”dedi.

  CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Işık: “Beykozlu güven istiyor” 

  “Yenimahalle’nin değil, belki de Beykoz’un en büyük sorunu güven. Biz güvenmek istiyoruz. Biz, bizim gibi düşünen kişilerle yol yürümek istiyoruz.Beni tanıyanlar bilir.

  Bir çok plan 2008′ den beri değişip durdu. Bir bölgeyi orman alanı, 2b alanı, sarı alan, hisse tapular alanı diye bölmüşler, parçalamışlar. Herkes bir sorunla uğraşırken aslında istenilen olmuş. Herkesi kendilerine düşürmüşler. Mutlaka ve mutlaka birbirimize güvenmeliyiz. Ormandaki evin yıkımı geldiği zaman diğer bölgelerdeki insanlara sahip çıkılmıyorsa gün gelir kendisine de gelir.” şeklinde konuştu.

  CHP Meclis Üyesi Adayı Recayi Çelik:  “Beykoz’a göz diktiler” 

  “Yıllardır buradayız. 1984 yılında Kavacık’tan Yenimahalle’ye geldik. Annem, “iki göz odam olsun, kırmadan kurtulayım da ilk işim evimin toprağı ile orucumu açacağım.” demesini unutmam.Evini kuruyor ve gerçekten sözünü tutuyor. Orucunu, o bahçenin toprağı ile açıyor.

  Fabrikalar kurulurken, burada yaşayan insanların barınma ihtiyaçları da doğdu. Bu yerler artık göze batmaya başladı. Bu yerler çok kıymetli olduğu için gözleri Beykoz’a diktiler. Bu yerleri değerli, kıymetli kılan bizleriz, başkası değil. Bu işin partisi yok, Coşkun başkana güvendik. O vücudunu koydu. Bizde canımızı koyuyoruz.

  Biz insan gibi yaşama hakkı istiyoruz. İnşallah bu dönem Belediyeyi hak ettiği gibi yöneteceğiz.” ifadelerine yer verdi.

  Tosun: “Beykoz’un sorunlarını beraber çözeceğiz” 

  25 yıldır Beykoz’da sorunların çözümü noktasında hiçbir çalışma yapılmadı. Sadece 2B’lerin üzerindeki evlerin verilmesi noktasında gelişme yaşandı o kadar.

  Gelen hiç bir Belediye yönetimi çalışmadı. 25 yıldır Belediyedeyim. Yapmadığım müdürlük yok. Hepsinin sorunu birbirinden zor. İyi ekipler oluşturmak lazım. Böyle tın tın olmaz.

  Arkadaş, bir beyaz saray yaptın oradan dışarıya çıkmıyorsun. Ne yaparsak yapalım oylar yağıyor diyorlar. Kim hangi partiden olursa olsun. Ben hiç kimseyi yadırgamam. Hiç kimseyi dışlamam, kimseye kızmam. Bunun tam tersini düşünmek sağlıklı bir düşünce değil.

  Bu dönem bize güvenin, bize destek verin sorunları birlikte çözelim. Sizden sadece bunu istiyorum. Birlikte yürüyelim.

  İthal aday geldiği gibi geri gidecek

  Yenimahalle de bir mahalle meclisi olacak. Bu meclisleri vasıtasıyla sorunları yatıracağız ve bu sorunları birlikte çözeceğiz. Kapalı kapılar ardında iş yapmak yok. Herşey ortada olacak şeffaf şekilde. O kapalı kapıları yıkıp atacağım. Bu projelere uygun adamlar getirmeye çalışıyorlar başka yerlerden.

  İthal aday geldi Beykoz’a. Ama geldiği gibi gidecek. Arkadaşlar sizin partinizi bırakın ayrılın demiyorum. Sizin oyunuzu istiyorum.

  Sorunları nasıl çözeceğim

  Nasıl yapacaksın, bu kadar yasa sorunu var, kanunlar var, karşımızda başka bir hükumet var.

  1. Adil, şeffaf olacağız.

  2. Kadrolarımızı işin ehline vereceğiz.

  3. Türkiye’nin en önemli mimarın getirdik. Ahmet Erkurtoğlu’nu getirdik.

  4. Hukuksal sorun varsa İstanbul barosunu buraya getireceğiz.

  Bizi Beykoz’da istemiyorlar

  Bizi buradan göndermek istiyorlar. Bizim burada anılarımız, geçmişimiz var. Biz burada yaşamak istiyoruz. Biz buradan gitmek istemiyoruz. Biz Beykoz’da kendi evimizde oturmak istiyoruz.

  Yerinde dönüşümü gerçekleştireceğiz biz. Çözümler halktan yana olmalı, ranttan yana olmamalı” dedi.

  CHP Meclis Üyesi Adayı Ahmet Erkurtoğlu: “Siyasi hayatımın ilk konuşmasını Yenimahalle’de yaptım” 

  “Yenimahalle benim için ilk siyasi toplantımı gerçekleştireceğim mahalle oldu. Bu yüzden dolayı benim için önemli bir anıya da sahip oldu.

  Kentsel dönüşümü bir saçmalık ve sürekli şu şekilde dile getirdim. “binasal dönüşüm”

  İstanbul gerçeğinde yatay dönüşümün olmayacağını bir çok televizyon programından belirttim.

  Kimse hakkını parayla almayacak

  Siyasi hayatta ilk konuşmamı yapıyorum.Sorunları çözmek için profesyonel ekipler kuracağız. Her meclisin fikirlerini alacağız ve bu çözümleri hep birlikte çözeceğiz. Sorunları çözmek için hukukçu arkadaşlarla çalışacağız. İşin doğrusu şehir ve plancılar odasını dikkate almamız gerekli. Onların desteği olmadan bu işleri doğru yapmak mümkün değildir. Bu yüzden bu sorunları çözecek hamleleri şimdiden yaptık. Yolumuz uzun, konuyu kısa sırada çözüm önerilerimiz ile geleceğiz. Bizim önceliğimiz halkın mutluluğu, başkalarının rantı değil, vatandaşın rantını düşünüyoruz. Kimse hakkını parayla almayacak. Burada sizlere söz veriyorum. Herkes yerini bir kuruş vermeden alacak” ifadelerini kullandı.

  Program, vatandaşın soru ve cevap ile devam etti.

  Coşkun Tosun programın bitmesinden sonra AK Parti seçim irtibat bürosunu da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.