7 Mart 2019 15:12

Coşkun Tosun: ”Türkiye’nin En Önemli Mimarını Getirdik”

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun Yenimahalle’yi arşınladı.

Beykoz’un kanayan yarası olan imar, plan ve mülkiyet sorunları açısından en dertli mahallesi Yenimahalle’de çalışmalar yapan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun, sokak sokak dolaşarak semt sakinlerine çözüm projelerini aktardı.

CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Sera Kadıgil’in de Coşkun Tosun’a destek verdiği ziyarette özellikle kadınların ilgisi gözlerden kaçmadı.

Coşkun Tosun’un Yenimahalle’deki ilk durağı Mahalle Muhtarlığı oldu. Muhtar Nevzat Cebeci’yi makamında ziyaret eden heyet, öncelikle Cebeci’den mahallenin öne çıkan sorunlarını dinledi. Özellikle imar, mülkiyet ve sarı alan konularında büyük problemlerinin olduğunu ifade eden mahalle muhtarı, “Bizler de adayız sizlerde adaysınız. Bizler şahsi düşünemeyiz, yaptığımız her davranışın Mahallemizi bağlayacağını biliyoruz. Mahallemize hizmet etmek için çalışıyoruz. Bizlerin sekreter sorunu var, eğer göreve gelirseniz bu sorunun hızla çözülmesini rica ediyoruz. Ben görevde olurum ya da olmam ama bu bir sorundur” diye konuştu. Muhtar Cebeci mahallenin sorunlarını aktarmaya devam etti. 

Sözlerine “Muhtarım çok haklı” diyerek başlayan Coşkun Tosun, “Değişimi gerçekleştirdiğimiz gün göreceksiniz ki, belediyenin kapısı sadece siz muhtarlara değil, 246 bin hemşehrilime sonuna dek açık olacak” dedi.

Görüşmenin ardından Milletvekili Sera Kadıgil ile Yenimahalle esnafı ve semt sakinlerini tek tek dolaşan Coşkun Tosun, birlik ve beraberlik mesajı vererek tüm mahallelilerden çocuklarının geleceği için destek istedi.

Yenimahalle’nin sorunlarını çok iyi bildiklerini ve başka imar, plan, mülkiyet ve sarı alan sorunlarının çözülmesi için çok önemli çalışmaları olduğunu belirten Tosun, “Beykoz’a Türkiye’nin en önemli mimarlarından Ahmet Erkutoğlu’nu getirttik. Sırada yine Türkiye’nin en önemli şehir planlamacıları var. Biz öyle çözümlerle geliyoruz ki bu sefer sizlere üretecekleri bahaneleri kalmayacak. Size söz veriyorum martın sonu bahar olacak” açıklamasında bulundu.