• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 19 Şubat 2019 21:52

  Coşkun Tosun Marka İsmi Transfer Etti!

  CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’un kontenjan listesinde 1. Sıra, Türkiye çapında bilinen marka mimar Ahmet Erkurtoğlu oldu.

  CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun’un kontenjan listesinde 1. Sıra,  Türkiye çapında bilinen marka mimar Ahmet Erkurtoğlu oldu.

  CHP Beykoz, 31 Mart Yerel seçimleriyle ilgili Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Adayları listesini YSK’ya teslim etti. Listede ehil ve liyakat sahibi kişilerin olup olmayacağı merakla bekleniyordu. Listede ki sürpriz isim ise Aday Coşkun Tosun’un Beykoz’a kazandırdığı Türkiye çapında yaptığı projelerle marka olan AE Mimarlık’ın sahibi Mimar Ahmet Erkurtoğlu oldu. Aynı zamanda Kastamonulu olan ve birçok STK’nın içinde bulunan Ahmet Erkurtoğlu, Beykoz’un yetiştirdiği bir değer olarak dikkat çekiyordu.
  Mesleki kimliğiyle ön plana çıkan Mimar Ahmet Erkurtoğlu, İstanbul’un birçok ilçesinden adaylık teklifi almış fakat teklifleri kabul etmemişti. Yakın çevresine; ‘’Benim derdim siyaset değil, hizmet edebilmek. Hizmet edemeyeceğimi düşünürsem hiçbir teklifi kabul etmem. En büyük gayem tüm bilgi ve birikimimle ismimize yakışır şekilde jübile yapabilmek olacak. Coşkun Başkanımıza bizler güveniyoruz, kendisininde şahsıma olan güveni beni onure etmiştir’’ cümlelerini ifade eden Erkurtoğlu’nun, doğup büyüdüğü Beykoz’da da oldukça fazla seveni bulunuyor.

  Kontenjan 1. Sıra da Ahmet Erkurtoğlu isminin açıklanması sonrası, başta Kastamonulu hemşerileri olmak üzere toplumun geniş kesiminde karar mutlulukla karşılandı. Oldukça mütevazi bir Anadolu çocuğu olan, Beykoz’un kendini yetiştirmiş bir değeri olan Erkurtoğlu’na Beykoz Aktüel Gazetesi ulaştı. Beykoz Aktüel Gazetesi’ne konuşan Ahmet Erkurtoğlu, ‘’Bu göreve siyasi bir amaç için  değil hizmet için geldim. 35 yıllık mesleki bilgi ve tecrübemi halkımızın lehine değerlendirebilmek için çok çabalayacağım. Beykoz’da Kastamonulu hemşerimiz çok, beni Kastamonulu hemşerilerimizin çoğu şahsen olmasa da ismen tanır. Burada hayırla anılacak işlereimza atmak istiyoruz. Bu anlamda semtimize ve kentimize hizmet edebilmek de bizler için ayrı onur olacaktır’’ ifadelerini kullandı.
  İstanbul II Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’na kurul üyesi olarak atanan Erkurtoğlu, Koruma kurul sayısı 6’ ya çıkarıldığında VI Nolu Kurula atanmıştı. 2008-2009 yılları arasında Beykoz, Üsküdar ve Şile’den sorumlu olan kurulda başkan yardımcılığı ve vekâleten başkanlık da yapan Erkurtoğlu, dünyada da birçok ülke de bilinen bir mimar.