30 Nisan 2020 16:29

CHP Yenimahalle’den Afgan vatandaşlara yardım talebi

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Yenimahalle Başkanlığı’ndan, Mahallede zor şartlar altında yaşamaya çalışan Afgan uyruklu vatandaşlara yardım talebi başlatıldı. 

CHP Yenimahalle’den Afgan vatandaşlara yardım talebi

CHP Beykoz Yenimahalle Mahalle Başkanlığı, bir süredir sosyal yardımlarına devam ediyordu. Mahalle de bulunan ihtiyaç sahipleri için listeler ve yardım kolileri hazırlayan partililer, Mahalle Muhtarı Nevzat Cebeci ile de kontak kurarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmıştı.

Askıda ekmek kampanyasına destek sağlayan partililer, ihtiyaç sahipleri için düzenlemiş oldukları kolileri de tek tek adreslerine ulaştırmıştı.

Partililer: Yenimahalle’de gerçekten aç yatan Afgan komşularımız var!

CHP Beykoz Yenimahalle örgütü adlı sosyal medya hesaplarından açıklama yapan partililer, ”Afgan uyruklu komşularımız çok zor durumdalar. Bu insanlar dilenmiyor, kimselere zararları da yok. Tek yaptıkları daha çok çalışmak. İçinde bulunduğumuz koşullardan dolayı gelirleri de kalmadı ve kimseden yardımda alamıyorlar maalesef. Evet bizlerde zor durumdayız ancak mutlaka bir uzatabilecek kişiler vardır. En azından ekmeğimizi paylaşabiliriz. Lütfen duyarlı olalım. Nefes alan her canlı bizdendir” ifadeleri kullanıldı.

Beykoz Aktüel Haber’e bilgi veren partililer, ”Yenimahalle’de gerçekten aç yatan Afgan komşularımız var. İnsanın dili, dini, ırkı olmaz. Bu hepimizin ayıbı. Hepimizin daha duyarlı olması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan paylaşımda yardım yapmak isteyenlerin Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci ile irtibat kurmaları istendi.