19 Mart 2018 11:44

CHP Örgütü 20 Bin Kişilik Orduyla Savaşa Hazırlanıyor!

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, ‘’Sandık Çevresi Örgütlenmesi’’ başlığıyla gerçekleştirilen örgüt toplantısında partilileri buluşturdu.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, ‘’Sandık Çevresi Örgütlenmesi’’ başlığıyla gerçekleştirilen örgüt toplantısında partilileri buluşturdu.

Kavacık’ta bulunan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nda ki örgüt toplantısına; CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Meclis Üyeleri Cavit Gül ve Okan Uzun, İlçe Yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle Başkanları ve üyeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından 18 Mart Çanakkale’yi anma ile ilgili sinevizyon gösterisi izletildi. Ardından herkesi selamlayarak mikrofonu eline alan İlçe Başkanı Aydın Düzgün, günün anlam ve önemine dikkat çekerek, ‘’250 bin şehit verdiğimiz, ‘Çanakkale Geçilmez’ dediğimiz tarihi zaferin, dünya tarihinde de çok büyük bir yeri var. Çanakkale Zaferi, askerliğin nasıl yapılması gerektiğini, savaşın ne olduğunu bütün dünyaya gösteren, 250 bin şehidimizin kanıyla yazılan büyük bir destandır. Çanakkale bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin ayakta kalmasının yegane nedenidir. Çanakkale bu ülkenin yetiştirdiği, bu ülkenin kuruluşunun ve kurtuluşunun baş mimarı, ‘Sizlere ölmeyi emrediyorum’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kahramanlıkla yazdığı bir destandır’’ ifadelerini kullandı.

‘’İstiklal Marşı Tartışma Konusu Yapılamaz’’

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, ülkede ki kötü gidişattan ötürü sürekli gündem değiştirilmeye çalışıldığını belirterek, ‘’İç politikalar, dış politikada ki iflas, halkımızın gözünden bu kötü gidişatı gizlemek istiyorlar ve gündem değiştiriyorlar. Dinimizle ilgili saçma sapan fikir yürütenler, kadınlarımızı dövmenin teşekkür nedeni olduğunu söyleyenlere, İstiklal Marşı’nın dokusuyla oynamaya başladılar. Özellikle Beykoz yerelinde Belediye Başkanı’nın İstiklal Marşı’nı oturarak dinlemesini şiddetle kınıyoruz. İstiklal Marşımızı tartışma konusu yapan Devlet erkanını da kınıyor, kendilerine gelmelerini diliyoruz. İstiklal Marşımız hiçbir zaman hiçbir kimse tarafından tartışma konusu yapılacak bir konu değildir. Bu konuda ki sözlerimi İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’un torununun cevabıyla sonlandırmak istiyorum. Torun, ‘’Allah bu millete bir daha ne güftesiyle, ne bestesiyle yeniden İstiklal Marşı yazdırmasın’’ ifadelerini kullandı.

‘’20.000 Kişilik Ordu Kuracağız. O Zaman Savaşa Hazırız’’

Ardından CHP Kurultayında yaptığı konuşmayı anlatan Başkan Aydın Düzgün; ‘’Tüzük kurultayımız oldu ve orada söz aldım. Sn. Genel Başkanımız ve bütün kurultay delegelerinin önünde şunu söyledim. Birçok madde tartışılıyor dedim. Sn. Genel Başkanım bunlar benim için hiçbir şey ifade etmiyor. 2 buçuk 3 aydır İlçe Başkanıyım. 34 tane mahalle başkanımı bir araya zor getirebildim. Bütün mesele yerelde ki ilçe örgütlerinin örgütlenmesidir. Yani bu nedir derseniz, 20 tane büyük mahallem var. Bunların altına 15-20 kişilik ekipleri kurmalıyız. Yani bu ne eder 20 çarpı 20, 400 eder. Diğer Mahallelerle beraber 500 eder. Ben 500 kişiyi Beykoz’da aktif hale getiremezsem olmaz bu iş dedim. İl Başkanımız Canan Başkanımız herhangi bir yere gittiği zaman 40 ilçe var. Bu 500, 40 ilçe de 20.000 eder. Yani bu ne demektir? İl Başkanımız Canan Başkan öncülüğünde 20.000 kişilik bir ordu kuracağız. İşte o zaman savaşa hazırız’’ ifadelerini kullandı.

2014 yerel seçimlerine atıfta bulunan Başkan Aydın Düzgün; ‘’Neden ve nasıl kaybettiğimizi çok iyi biliyorum. 2014 seçimleri 19 bin farkla bitti. Beykoz örgütü olarak mahalle başkanlarımızla, örgütümüzle, sizlerle 3 seçimden zaferle çıkacağımızdan hiç şüphem yok ancak bir tehlikeden bahsetmek istiyorum. Önümüzde ki süreçte son 3 ayda son 4 ayda, ‘Ben olursam CHP kazanır’ anlayışını yok edeceğim. Kimse bu hayallerin peşine gitmesin’’ ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

Ardından söz alan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yerelleşmenin toplum yaşamına kattığı faydalardan bahsetti. Geçmiş dönemde ki seçimlere değinen Başkan Nuhoğlu, CHP’li Belediyelerin iyi yönettiğinden bahsetti.

Toplantı basına kapalı şekilde devam etti.