18 Aralık 2018 12:58

CHP Meclis Üyeleri, Muhalefet Etme Kararı Aldılar!

SON DAKİKA! Neden Muhalefet etmedikleri ya da edemedikleri uzun süredir tartışma konusu olan CHP’nin Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri, 4 buçuk yılın ardından etkin muhalefet etme kararı aldılar.

SON DAKİKA! Neden Muhalefet etmedikleri ya da edemedikleri uzun süredir tartışma konusu olan CHP’nin Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri, 4 buçuk yılın ardından etkin muhalefet etme kararı aldılar.

Beykoz Belediyesi’ne ve Belediye Başkanına toplumun tepkileri had safhadeyken, tek bir cümle muhalefet edemeyen, Beykoz’da düzensiz onca iş yapılırken suskunluğunu koruyan CHP Meclis Grubunun kalan süreçte etkin muhalefet kararı aldığı iddia edildi.

Yaptıkları basın açıklamasını yalanlayacak kadar Beykoz Belediyesi ile ticari faaliyetleri olduğu iddia edilen Meclis Üyelerinin ticaret mi yoksa siyaset mi yaptıkları bir süredir tartışılıyordu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in oldukça memnun olduğu muhalefet meclis üyelerine üstün başarı plaketi vermesi beklenirken, CHP’li Meclis Üyelerinin etkin muhalefet kararı alarak büyük oyunu bozduğu iddia edildi.

Buna göre CHP’li Meclis Üyeleri, Beykoz Belediyesi’nin kuruşu kuruşuna biz ödüyoruz dediği ve ardından SPOR TOTO katkılarıyla yapıldığı öğrenilen Tokatköy İmam Hatip Lisesi önünde açıklama yapması, ‘’Haram parayla helal mi olur?’’ demeleri bekleniliyor.

Buna göre CHP’li Meclis Üyelerinin vatandaşın çivi çakamadığı Beykoz’da, Beykoz Belediye Başkanı’na ait olduğu iddia edilen yapıyı mahkemeye vermeleri ve suç duyurusunda bulunmaları bekleniliyor.  

Buna göre CHP’li Meclis Üyelerinin Beykoz Ormanlarında yapılacak olası ağaç kesimine dur diyecekleri ve kendilerini siper etmeleri bekleniliyor. Buna göre CHP’li Meclis Üyelerinin Beykozlunun hakkını usulsüz ihaleler ve ekstra ücretlerle kimlerin yediğini ortaya çıkarması bekleniliyor.

AK Partili Aday Adayının, ‘’Ben rüşvet almayacağım’’ dediği Beykoz’da, CHP’li Meclis Üyelerinin rüşveti belgelemesi bekleniliyor.

Dipnot: Bugüne kadar hiçbir zaman yalan haber yapmadık. Yaptığımız tek yalan haber Meteoroloji kaynaklı hava durumu yanılmalarımız. O yüzden bu haberin de yalan olmaması için ironi haber olduğunu belirtelim. CHP’li bazı Meclis Üyelerinin Facebook hesaplarında dahi muhalif paylaşımlar yapamadığı, muhalif gönderileri dahi beğenemediği apaçık ortadayken, kendilerinden Beykozlunun hukukunu savunmalarını beklemiyoruz. Dipnot kısmıyla belirttiğimiz gibi bir cümle de Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e iletelim. Sayın Başkanım, bu haber ironi bir haberdir, CHP’li Meclis Üyelerinin böyle bir kararı yoktur. Plaketi takdim edebilirsiniz.