13 Ekim 2018 11:55

CHP ile Anılıyordu, O İsim AK Parti Saflarında!

Son zamanlarda adı CHP Beykoz Belediye Başkanlığı Adaylığı ile anılan Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir, AK Parti saflarında…

Son zamanlarda adı CHP Beykoz Belediye Başkanlığı Adaylığı ile anılan Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir, AK Parti saflarında…

Yerel seçimin yaklaşmasıyla birlikte Beykoz’da Belediye Başkan Aday Adaylığı için isimler zikredilmeye devam ediyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Beykoz’da demografik yapıya uygun bir aday belirleyeceğinin bilinmesi üzere kulislerde Ali Bilir ismi zikredilmeye başlanmıştı. Ankara’da CHP Genel Merkezine giden Giresunlu birkaç isim tarafından yapılan görüşmeler aralıksız devam ederken, Giresunlu isimler değerlendirilmek üzere CHP’nin isim listesine girmişti.

AK Parti’de Başkan Muharrem Ergül zamanında Başkan Yardımcılığı yapan ve belirli sebeplerden istifa eden Ali Bilir, bir süredir AK Parti ile arasında ki mesafeyi koruyarak Dernekçilik yapıyordu. Ali Bilir ve yaşanan süreçler…

‘’AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Başarısızdır’’

AK Parti ile arasında bir süredir soğuk rüzgarlar esen Başkan Ali Bilir, yazdığı yazılarında hem Beykoz Belediyesi’ni hem de Mustafa Gürkan Başkanlığında ki AK Parti Beykoz İlçe teşkilatını ara ara eleştiriyordu. Başkan Ali Bilir ‘Belediye Başkanı Giderse’ başlıklı yazısında, ‘’Eğer ortada bir başarısızlık ve yorgunluk durumu varsa, Başkanla birlikte ekibinin de yorgunluğu ve başarısızlığıdır. Yücel Bey başarısızsa AK Parti Beykoz ilçe teşkilatı da başarısızdır’’ ifadelerini kullanmıştı.

Beykozluya Hakarete Sessiz Kalmadı!

Beykozlulara kibirli bir eda ve lisan ile sosyal medyadan ‘’işgalci’’ yakıştırması yapan ve halen görevinin başında olan AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’a da dur diyen Başkan Ali Bilir, ‘’Tapusuz yerlere ev yapmak, buralarda yaşamak Beykoz halkının tercihi değil. Tapusuz yerlere ev yapmak zorunda kalmaları belki de onların kara talihiydi. Yıllarca buraların cefasını çekmiş, devlete vergisini ödemiş, yıllarca yolu-suyu olmadan hayatlarını sürdürmeye çalışmışlar. İşte, “kime sordunuz” dediğiniz bu vatandaşlar, Ak Parti İktidarı dönemine kadar soracak kimseyi bulamadıkları için soramadılar. Olsaydınız size sorarlardı Gaye Zayıf hanımefendi’’ ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti’den Ziyaret Olmamış!

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir ve yönetimi CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ü ziyarete geldiğinde, ‘’Dernek Başkanı olduğumda bizi tek ziyarete gelen parti sizdiniz. Bizde iadeyi ziyarete geldik’’ ifadelerini kullanmıştı. Ali Bilir bu ziyareti gerçekleştirdiğinde AK Parti’de Eski İlçe Başkanı ve yönetimi vardı. 

Ali Bilir AK Parti Saflarında!

Bir süredir vatandaşların CHP Beykoz’dan adaylıkla adını andığı Ali Bilir, Hanefi Dilmaç Başkanlığında ki AK Parti’nin vefa yemeğine katılarak dedikoduların önüne geçti. AK Parti saflarında dönem arkadaşlarıyla da fotoğraf çekilmeyi ihmal etmeyen Ali Bilir’e programda ilgi fazla oldu. Ali Bilir ile buzların erimesinde AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ın büyük rolü olduğu belirtiliyor.